Vijon lufta e fotove “të nxehta” - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vijon lufta e fotove “të nxehta”

Vijon lufta e fotove “të nxehta”

· 1 · 708

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-07-2011, 10:03:26
Kjo verë mund të quhet një “betejë e vërtetë” mes seteve fotografike “hot” dhe thashethemeve në fushën e muzikës.
Nuk ka kaluar veçse dy javë nga fotot  e saj të nxehta në  “CFDA FASHION AWARDS” dhe Anxhela Martini bëhet përsëri protagoniste. Modelja shqiptare vazhdon “të trondisë” ata që shfletojnë faqet e shtypit rozë. Pasi guxoi të dilte “pa të brendshme” në tapetin e kuq të çmimeve të modes në Nju Jork, shkodrania me linja të përsosura provokon përsëri. Nisur nga deklarimet e saj se nuk do të pranonte të pozonte “nudo”, është zbuluar se në të shumtën e fotove që ka kryer për reklama, ajo shihet si foto-modele që nuk e ka problem të pozojë pa pjesën e sipërme të veshjeve, e që në gjuhën e modës quhet “topless”. Dhe komentet për 25-vjeçaren nuk mungojnë. E lindur në Shkodër dhe e rritur në Zvicër, modelja ndërkombëtare që pozon për bikini duket se po kthehet në “fenomenin” e kësaj vere.
 
Dhe vajzat shqiptare vazhdojnë “të provokojnë”. Një tjetër emër po lakohet në faqet online dhe kopertinat e revistave. Emri i saj është Argoneta Krasniqi, jeton në Zvicër dhe synon industrinë e “linjave të nxehta”. Fotot e vajzës 30-vjeçare nga Kosova janë publikuar në revistën zviceriane “Blick” e më pas në shërbime të tjera të faqeve në internet. Shtypi i huaj e konsideron biondinën shqiptare si konkurente të fortë në këtë
lloj industrie. Ndërkohë, Argoneta në profilet e saj, në rrjetet sociale poston kërkesa që miqtë dhe fansat ta votojnë si modelen më të klikuar të javës, nëpër klasifikimet e ndryshme mes modeleve erotike.
 
Nga njëri set fotografik tek tjetri. Por këtë herë nuk bëhet fjalë për foto, por për
një tjetër bukuroshe. Këngëtarja nga Maqedonia Adelina Tahiri ka zbuluar një tjetër sekret të jetës së saj. Edhe pse 20 vjeç, me një sukses të shpejtë në këngë, Adelina thotë se mund të ishte bërë edhe stjuardesë. Nëse ajo do të thoshte “po”, këngëtaren me sy të shkruar mund ta rastisnit në udhëtimet e kompanive ajrore kosovare. Një ofertë e refuzuar për t`ju dedikuar këngës. Si mund ta mendonit më mirë këngëtaren shkupiane, “një stjuardesë seksi” ku udhëtarët me ëndje do të prisnin shërbimin e saj, apo këngëtare që mund të shijohet vetëm përmes ekranit dhe skenës?

Dita Ndërkombëtare e Puthjes, këtë vit u parapri nga një tjetër videoklip. Këngëtarja nga Kosova, Kaltrina Selimi “i puthi” fansat me projektin e saj më të fundit: klipi “Hot”. Thuhet se Kaltrina mori rrugën për në bregdetin e Vlorës për të realizuar filmimet e kësaj kënge. E punuar nga Don Arbas me tekst të Dj Beka, kënga “Hot” pretendon të konkurojë listen e hiteve të verës. /top channel

Temat e fundit