Vipat Shqiptare - 37

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Yjet dhe vipat e skenes, showbiz dhe estrades shqiptare.

Berni
16-03-2006, 10:21:51

Endri Roshi

Endri Roshi, Balerini shqiptar
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

KingS00l
26-02-2006, 12:02:14

Petrit Lulo

Pa koment Nje nga kengetaret shqipetar me nje ze te bukur, te paster dhe kthjellet. Kur ky njeri kendon te pikon ne shpirt. Po te kish vazhduar me ndonje kenge te re do kishte bere hatane ...pa derman. -King
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Borebardha
11-12-2005, 18:06:45

Agim Poshka

Agim PoshkaLindur në Strugë më 11.maj të vitit 1977, fillon shkollën fillore si gjashtë vjeçar në Strugë, paralelisht me shkollën fillore fillon stërvitjet në klubin e notimit "STRUGA " si i vetmi notues shqiptar në të gjithë kampionatin e notimit në Maqedoni. Pas gjashtë vjet stërvitjeje, në bi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-12-2005, 18:36:19

Vani Trako

Vani Trako: Jeta ime mes serenataveEshtë 82 vjeç, por kur fillon këngën magjia e rrëmben njësoj si herën e parë. Vani Trako, dashurinë e madhe të jetës së tij ia ka kushtuar pikërisht asaj, muzikës. Koristi më i vjetër i grupit "Lira", thotë se i duket vetja ende i ri aty. "Edhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-12-2005, 18:33:04

Jani Tase

Emri: JaniMbiemri: TaseVendlindja: FierMosha: 67 vjeçGjendja civile: I martuar, ka dy fëmijëProfesioni: KëngëtarAktiviteti: Themeloi në vitin 1987 Grupin e këngës qytetare fierakeRepertori i grupit: "Hajde dhe moj fierakja", "Goca e berberit", "Rashë e pashë një ëndërr" etj. Jani Tasen nuk mund ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-12-2005, 16:53:44

Floresha Debinja, Bilbili i Kenges Qytetare Beratase!

Dikur ishte nje vajze e re, punetore ne Kombinatin e Tekstileve ne Berat. Ndersa nga duart e saja te brishta dilnin prodhimet e bukura shumengjyreshe, ne thellesine e shpirtit te saj vlonte nje zjarr. Ishte zjarri i kenges.Vajza e druajtur nuk mund te rrinte pa kenduar edhe kur qendronte mbi mak...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-12-2005, 16:49:34

Lucie Miloti

Lucie Miloti - Ligjeresha e kenges se bukur shkodraneKengetarja e njohur Lucie Miloti eshte lindur ne qytetin e Shkodres. Qe ne moshe 12-vjecare ajo doli ne skene para spektatorit shkodran, duke kenduar me artistet e mirenjohur ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-11-2005, 06:48:32

Erlinda Pepnika

Ka lindur në Tropojë, është e gjatë 168 centimetra, peshon 49 kilogramë, ka flokë kafe dhe numrin e këmbës 38.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe