Anxhela Peristeri (info, foto video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Anxhela Peristeri (info, foto video)

Anxhela Peristeri (info, foto video)

· 19 · 1794

 • Postime: 27099
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 06-04-2006, 19:40:56
 

Kjo teme e hapur ne lidhje me artisten shqiptare Anxhela Peristeri sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene shkrime, fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika. Te gjitha keto ne menyre te hapur, te lire dhe te pacensuruar.


Po ashtu ky eshte nje vend per te dhene kontribut nese e shihni te arsyeshme, apo nese keni dije e njohuri qe te te tjeret nuk i kane, a qe nuk i kane shprehur ketu ne kete faqe. Jeni te lire dhe te lutur qe ta jepni kontributin tuaj ne menyre qe ta plotesoni dhe pasuroni me tej me informacione e te dhena shtese tematiken qe trajtohet ketu. Nese keni info te vecanta qe ndoshta nuk gjenden diku tjeter, natyra e faqes tone e ben te mundur kete, pasi ketu sic dihet mund te shkruhet lirshem, anonim dhe pacensure. Sepse kjo platforme nje nga misionet baze te saj ka pikerisht dhenien e mundesise per shkembim e shperndarje infosh e dijesh pacensure dhe pa pengesa. Per te kontribuar mos humbisni kohe dhe anetaresohuni si pjese e ketij komuniteti duke u rregjistruar falas, thjeshte e shpejt!

Tema mund te permbaje shkrime, foto a video nga burime te ndryshme mediatike online, por dhe nga mediat e tjera si TV, Gazeta, Revista, Radio, Podcasts, Infographics etj, si dhe diskutimet e bisedat qe rrjedhin prej tyre. Preferohet qe shkrimet dhe informacionet per kete teme te jene shqip dhe nga mediat e portalet shqiptare, por nese vertete jane shume interesante dhe me vlere, atehere dhe ne gjuhe te huaja nuk eshte problem qe te postohen, se paku linku ku e keni gjetur, lexuar apo shikuar.

Cdo gje tjeter interesante qe mund te jete me interes publik dhe qe ia vlen te shperndahet, diskutohet, komentohet e debatohet, mund te postohet ketu dhe ndahet me komunitetin tone. Keshtu infot e gjetura te Wikipedia shqip por dhe burime e platforma te tjera, mund te sherbejne si pikenisje per te biseduar e diskutuar rreth kesaj teme. Ka raste psh kur informacionet e gjendura online, psh edhe artikujt e Wikipedias, apo neper portale te ndryshme, nuk i pergjigjen realitetit. Keto gjera mund t’i tematizoni e komentoni ketu duke sqaruar, shpjeguar, plotesuar apo korrigjuar gabimet e te pavertetat qe ju keni vene re.

Kush ka nevoje per ndihme per cdo gje qe ka te beje me Anxhela Peristeri ketu eshte po ashtu vendi i duhur duke iu drejtuar komunitetit te perdoruesve, sepse gjithmone gjendet dikush qe ndoshta ka pergjigjen e duhur per ndihmen qe kerkohet. Edhe pyetjet, si per te shuar kureshtjen, apo dhe per te marre informacioni qe kerkohen, po ashtu mund te shtrohen ketu, sepse me shume mundesi dikush e ka pergjigjen qe kerkoni. Rregjistrohuni tani falas dhe kerkoni ndihme duke u bere pjese e ketij forumi.

Thuhet se nje fotografi vlen sa nje mije fjale. Ky eshte vendi i duhur per te postuar foto ne lidhje me Anxhela Peristeri. Faqet e ndryshme shqiptare e te huaja, por dhe platformat e medha si Instagram apo Pinterest ofrojne burime te medha me foto qe mund te ndahen me komunitetin ketu, per qellime informative apo per te nisur biseda e diskutime. Nese nje foto vlen sa nje mije fjale, nje video vlen sa nje mije foto. Cdo videoklip interesant nga Youtube, TikTok, Facebook, Twitter, Dailymotion, Vimeo etj platforma, ne lidhje me Anxhela Peristeri po ashtu mund te postohen ketu.

Mediat sociale mund te sherbejne gjithashtu si burim informacioni. Cfare gjeni interesante ne Facebook, TikTok, Youtube, Twitter, Linkedin etj, mund t’i postoni ketu per informacion apo per te nisur biseda dhe diskutime interesante. Nese deshironi te gjeni profilet zyrtare te Anxhela Peristeri ne mediat sociale mund te pyesni ketu. Sepse shpesh nuk mund te gjendet kush eshte profili real dhe kush eshte fake ne Instagram, Snapchat, Facebook, Twitter, TikTok etj.

Kush di gjera interesante nga biografia e Anxhela Peristeri mund t’i ndaje ketu me komunitetin tone. Ose kush kerkon te dije dicka nga biografia e Anxhela Peristeri mund te pyese ketu gjithashtu. Sepse Wikipedia dhe interneti ne pergjithesi nuk ka gjithmone te dhenat e sakta dhe infot me te fundit. Keshtu, nese je i interesuar te dish religionin/fene e Anxhela Peristeri? Pyet ketu! Po ashtu dhe biseda per pasurine (net worth) mund te behen ketu. Ashtu si dhe biseda e diskutime per punen, profesionin, emrin e vertete (nese e ke ndryshuar apo perdor nje emer arti), familjen. Jeten romantike apo orientimin seksual? Bisedo ketu. Po ashtu dhe per origjinen, gjatesine e trupit, peshen e te tjera te dhena si keto. Shume personazhe te njohur kane kryer dhe operacione plastike. Ketu mund te bisedohet rreth tyre. Para dhe pas operacionit plastik. Kuriozitete te tjera qe mund te keni?! Fol ketu!

Jeta artistike e Anxhela Peristeri si psh filmografia, klipe te ndryshme ne Youtube, diskografia me kenge dhe muziken qe ka prodhuar apo ka marre pjese, mund te tematizohen dhe trajtohen per biseda e diskutim ne kete teme. Me te rejat nga jeta artistike mund te publikohen dhe diskutohen ne kete teme gjithashtu.

Je fans/e i/e e cmendur e Anxhela Peristeri? Apo je kritik/e i/e rrepte? Ky eshte vendi ideal per ta shprehur dhe per te rene ne sy. Ndersa mediat sociale jane vendi ku ndiqen e komentohen ata qe admironi, atje ka aq shume zhurme e aktivitet sa kritika apo admirimi juaj mbase nuk bie ne sy fare. Ndersa ketu e keni shancin te bini ne sy duke shprehur ate qe keni ne zemer e ne mendje.

Kini parasysh qe postimet ne kete teme, ashtu si ne cdo teme te Zerion, duhet t’i permbahen rregullores tone dhe si te tilla duhet te karakterizohen nga respekti, edukata, mundesisht gjuha e kuptueshme dhe e paster dhe larg nga sharjet, ofendimet, racizmi dhe sulmet personale. Me shume rendesi eshte po ashtu edhe ruajtja e te drejtes se autorit per gjerat qe postoni duke cituar burimin. Gjithashtu jo spam ketu!

*******

Nuk kishte si te ndodhte ndryshe perderisa qe ne moshen 15 vjecare nisi te bente gjithe gjerat qe deshironte te bente, me nje vrull te papare. E nisi qe ne Korce, ne qytetin e saj te lindjes, aktivitetin e saj. Nuk la koncerte e festivale pa u prezantuar dhe keshtu u be nje cupke e famshme brenda rrethit te vogel te artisteve te vegjel te qytetit. Por Anxhela nuk donte te ishte si gjithe te tjeret. Me ate energjine dhe forcen prej femije, qe do gjithcka, arriti ta terheqe pothuajse perdore familjen e saj drejt Tiranes: destinacionin e vetem ku do te mund te niste gjithcka nga fillimi. Liceu Artistik i Tiranes sigurisht qe do t'i jepte shume me shume mundesi se ai i qytetit te saj ndaj dhe prinderit nuk ia bene me dysh. Dhe vajza do t'ua shperblente sa hap e mbyll syte gjithe kete levizje te madhe. Jo pse do te renditej nder nxeneset me te rregullta te Liceut, as pse do te mesonte t'i binte shume bukur violines, as pse mori pjese ne nje spektakel bukurie por sepse do te dinte ta gjente vete rrugen drejt artit te madh, drejt spektakleve te medha. Spektakli i cdo te diele "Telebingo" do te ishte starti i pare per te. Te vetemen mundesi, qe i dhane, per te kenduar, edhe live, Anxhela s'do ta humbiste kurrsesi. Perkundrazi kamerat qe trasmetonin drejpersedrejti spektaklin do t'i sherbenin per te shfaqur gjithe talentin e saj. Karaoket qe nisen te organizoheshin nga Gjebrea ishin nje shans i mire aq sa ajo nuk do t'ua leshonte lehte mikrofonin te tjereve nga duart. Cupka e vogel, edhe pse ishte rritur pakez, donte te ishte serish ndryshe nga te tjeret. Dhe ia arriti. Nga nje prej vajzave ta zakonshme te korit te madh te vajzave, u evidentua si nje talent me shume. Ndaj jo me kot erdhi nje moment qe organizatoret i besuan te drejtonte se bashku me Bledi Strakoshen disa prej edicioneve te "Telebingos Kombetare". Vajza e bukur, lozonjare dhe e shkathet kishte bere "bingo" per te ardhmen e saj. Po ate vit, kur ende nuk kishin kaluar shume muaj nga prezantimi ne "Miss Albania 2001" kur ajo nuk do te ishte me thjesht si vajza e Telebingos me ate buzqeshjen karakteristike e kembet e gjata, por si kengetarja Anxhela Peristeri. Konkurimi me nje kenge te Miron Kotanit ne festivalin "Kenga magjike 2001" ia dha te drejten ta gezonte kete status te ri. Nje rrjedhe e mbare, qe do ta kishte zili cdo vajze e moshes se saj. Por qe Anxhelen nuk e joshi dhe aq. Ndoshta pse kur kishin marre udhen e shpernguljes nga Korca ajo dhe prinderit e saj kishin synuar qe te arrinin majen. Te ciles Anxhela i eshte afruar shume prane ne kete vitin e fundit, pasi do t'i duhej te kalonte dhe nje eksperience ne festivalin e madh te muzikes ne RTSH, te provonte shijen qe te le ftesa per te qene nje nder shume kengetaret e njohur neper koncerte apo tur koncertesh ne qytete te ndryshme te Shqiperise dhe jashte saj, deri sa mberriti ne nje cast te tille kur punen dhe karrieren e saj te mos e drejtoje me vete ajo por nje menaxher.
« Editimi i fundit: 23-09-2020, 11:17:54 nga M A X »

 • Postime: 27099
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-08-2007, 15:08:21
Ka përfituar nga qetësia e mesditës në pishinën e “Venue
Park” në Mullet për të zgjidhur rrobat e plazhit dhe
për të shijuar më mirë rrezet e diellit, duke menduar se
askush nuk po e shihte.

Por këtu ka rënë në objektivin e paparacit tonë. Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila thuajse
prej një viti jeton në Greqi, duket se ka preferuar Shqipërinë për të pushuar pak ditë. Ndoshta duke menduar,
që ishte harruar edhe nga fotografët e gazetarët, të cilët
duket se ishin lodhur duke u marrë sidomos me jetën e saj
private, këngëtarja së bashku me një mikeshë, pasi kanë pirë
një kafe te “Juna” pranë Librit Universitar, mesditën e së
premtes së shkuar kanë vendosur të kalojnë disa orë në
pishinën e “Venue Park”, në Mullet, një zonë jo shumë “e
populluar”, nga fotografët. Por atëherë kur ka menduar
se askush nuk po e shihte, Anxhela ka qenë vazhdimisht
nën fokusin e paparacit tonë, që ka realizuar një seri fotografish të këngëtares, që nga momenti kur ajo ka zbritur
nga makina e shoqes së saj, si dhe gjatë kohës së relaksit në zhezlong. Në shoqërinë e tyre, gjatë gjithë kësaj kohe nuk ka pasur asnjë mashkull. Nga sa shihet edhe në foto, në momentin e fundit Anxhela e ka parë, që dikush po e fotografonte dhe i është drejtuar të ndalet, por atëherë ka
qenë tepër vonë.PJESËMARRJA NË “KËNGËN MAGJIKE”

Nga sa mësuam ardhja e Anxhela Peristerit në Tiranë
këtë radhë lidhet me një projekt muzikor. Nga njerëz pranë
këngëtares kemi mësuar, se ajo ka qenë në kryeqytet për
pak ditë sepse ka vendosur të marrë pjesë në festivalin “Kënga Magjike”, që zhvillohet në fund të vitit. Por duke qenë se pranimi i këngëve tashmë ka
filluar duket se ky aktivitet e ka impenjuar Anxhelën seriozisht. Nuk dimë se cilët janë Zhvishet Anxhela Peristeri Topless i këngëtares te pishinat e Mulletit
bashkëpunëtorët, që ajo ka zgjedhur për të marrë pjesë në
këtë festival, megjithatë është e sigurt, që do të dërgojë aty një këngë për konkurrim. Në fakt, pas largimit të saj drejt Greqisë, disa muaj më parë menduam se Anxhela do të
shkëputej tërësisht nga jeta artistike në Tiranë, por me sa
duket dëshira për të mos u harruar e rikthen sërish. Sepse
edhe në këngën e saj të fundit në Shqipëri përpara largimit,
përcolli të njëjtin mesazh: “Mos më harro”. Ndërkohë në
Greqi këngëtarja vazhdon të jetë e angazhuar me muzikën
duke kënduar kryesisht nëpër lokalet e natës dhe sipas
miqve të saj është e paguar mirë.

ENDE E PADASHURUAR
Ende e padashuruar. Të paktën kështu tregojnë miqtë e
afërt të këngëtares në lidhje me jetën private të Anxhelës.
Pak kohë përpara largimit nga Shqipëria, Anxhela
Peristeri jetoi edhe ditët e fundit të një lidhjeje të gjatë, me Endrin. Bëhej fjalë për një marrëdhënie të nisur kohë më parë dhe që shpesh mbushi faqet e kronikave rozë të
gazetave shqiptare. Përflitej një ndarje e këngëtares nga i
dashuri e më pas Anxhela, që mohonte gjithçka. Por
ndoshta largësia dhe jeta e Endrit në Shtetet e Bashkuara
të Amerikës bënë, që kjo lidhje të përfundonte realisht,
ndoshta duke u bërë edhe shkak për largimin e Anxhelës
nga Shqipëria. Miqtë konfidencialë të këngëtares me të
cilët ajo është shoqëruar këto ditë të qëndrimit të saj në Tiranë, thonë se Anxhela tashmë është single dhe e
padashuruar, por kjo jo për shkak të lidhjes dhe nostalgjisë së vjetër. Përkundrazi, duket se ndarja nga Endri e ka bërë t’i kuptojë gjërat ndryshe.

G.Panorama
« Editimi i fundit: 27-11-2020, 23:58:50 nga InfoZ »

 • Postime: 94
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 09-08-2007, 11:27:11
apapa Ç'farë makine qe paska   :(

Paska goxha para muzika e vjedhur hmmmmm:

 • Postime: 27099
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-01-2008, 14:24:54
ANXHELA PERISTERI 24 mars 1986

Anxhela Peristeri është në shenjën e Dashit. Duket një person me besim tek vetja dhe pasi ia përforcon vetes këtë besim futet në rrugë të fuqishme, por të panjohura. Pikërisht dëshira për të bërë
gjithmonë gjëra të reja dhe për të rrezikuar apo provuar, është një nga cilësitë më të fuqishme të saj. Çfarë ishte për të ndryshuar, tashmë duhet ta ketë menduar, pasi ka ardhur koha të bëjë realitet projektet, por me një punë shumë të organizuar dhe për asnjë çast nuk duhet të vonohet duke kërkuar perfekten në atë që do të bëjë. Çështjet shpirtërore duhet t’i ketë pasur të mira gjatë vitit të kaluar dhe shpresoj se po kështu do të vazhdojnë
edhe këtë vit. Duhet gjithashtu të ketë edhe shumë udhëtime, të cilat do t’ia bëjnë më të bukur jetën shpirtërore. Korrieri

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 18-05-2020, 19:58:02
Anxhela Peristeri sot
 

 

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-05-2020, 17:26:58
 

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 05-06-2020, 10:31:27
 

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 05-06-2020, 11:44:31
 

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 16-07-2020, 08:21:27
 

 

 

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 16-07-2020, 08:22:37
 

Me kolegen Ronela Hajati

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 16-07-2020, 08:23:17
 

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 18-08-2020, 22:08:29
New bikini pic
 

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 18-08-2020, 22:08:57
New pic
 

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 27-11-2020, 23:59:30
Anxhela ne skene
 

 

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 12-02-2021, 08:03:24
 

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 12-02-2021, 08:03:47
 

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 12-02-2021, 08:04:14
Anxhela bjonde
 

 • Postime: 25427
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 12-02-2021, 08:04:39
Anxhela flokekuqe
 

 • Postime: 28584
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 25-03-2021, 14:24:32
Së fundmi, Anxhela ka publikuar në rrjete sociale pamje nga festa, ku shihet se ka festuar me rrethin e miqve të ngushtë.

Ata kanë krijuar një atmosferë të bukur festive me pije, muzikë, kërcime.

Anxhela shfaqet e kuruar deri në detaje dhe shumë e lumtur.

“Ju falenderoj nga zemra për çdo fjalë të ngrohtë që më dhuruat në këtë 35 vjetor dhe për çdo ndjesi të bukur që përjetova. Zoti ua shpërbleftë 1000 herë më shumë”, ka shkruar Anxhela krahas fotove./syri.net

Temat e fundit