Dafina Zeqiri (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Dafina Zeqiri (Lajme, Info, Foto, Video)

 Dafina Zeqiri (Lajme, Info, Foto, Video)

· 19 · 1389

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

ne: 28-02-2020, 00:04:03
Teme per Dafina Zeqirin
 
« Editimi i fundit: 16-05-2020, 21:05:10 nga M A X »

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 12-04-2020, 00:48:23
Dafina Zeqiri është këngëtare shumë e njohur. Talenti i Dafines u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 10-vjeçare, mori pjesë në një festival për fëmijë në Suedi me një këngë në anglisht, të cilën e kishte shkruajtur vetë. Në moshën 16-vjeçare u kthye në Kosovë me pak fjalë dhe pa bujë, por i dhuroi dëgjuesëve hite pas hitesh. Ajo u bë pjesë e TOP listave të televizioneve dhe radiove lokale dhe në shume raste edhe i kryesonte ato. Me zërin e këndshëm, sharmin dhe paraqitjen mjaft atraktive skenike, Dafina tani radhitet ndër këngëtaret më të dashura dhe më të kërkuara në Kosovë. DUFFY'E siç identifikohet në skenën muzikore, ka kënduar që nga mosha 4 vjeçe, ndërsa në moshën 7 vjeçare ajo ka qenë anëtare e koreve të ndryshme në Suedi. Ajo mund të konsiderohet si një ndër tekstshkrueset më të talentuara të muzikës shqip, pasi që në moshën 10 vjeçare ka shkruar disa tekste këngësh. Talentin e saj për muzikë ajo e zhvillon edhe më tutje duke mbaruar shkollën e mesme për muzikë. Ambicjet e saj nuk përfundojnë këtu. Ajo gjithmonë ishte e njohur për hitet që i publikonte dhe fuqinë e saj skenike sa herë interpretonte, krejt kjo falë lidhjes së fuqishme me adhuruesit e saj që gjithmonë i kanë qëndruar besnik. /teksteshqip

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 12-04-2020, 00:48:40
Gjatësia: 1.70 m
Pesha: 60 kg
Ngjyra e syve: Kafe
Ngjyra e flokëve: Kafe e mbyllët
Ushqimi i preferuar: Bifteku me sos të bardhë
Muzika e preferuar: Rn'B
Këngtari/ja e preferuar: Aaliyah dhe Ciara
Vendi i preferuar për dalje: My Caffe, FLIRT dhe GIZZI
Pija e preferuar: Red Bull
Ngjyra e preferuar: Ngjyra vjollcë
Sporti i preferuar: Basketbolli dhe futbolli
Sportisti preferuar: Zllatan Ibrahimoviç
Hobi: Argëtimi me fëmijë
Stili i veshjes: Zakonisht sportive, mirëpo ka raste kur vishem edhe elegante.

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 30-04-2020, 16:52:53
 

Menjëherë pas ndarjes së bujshme nga partneri Dj Geek, këngëtarja Dafina Zeqiri iu fut punës për të përfunduar bashkëpunimin ndërkombëtar me dy artistët e njohur, Hamza një reper me origjinë belge dhe producentin OzTouch.

Në llogarinë e saj në Instagram, ajo tërhoqi vëmendjen e ndjekësve me vargjet e shkuara krahas një fotoje, të cilat u panë si dedikim për Dj Geek pas ndarjes.Unë e di që ty t’mundon….”- shkruante Dafina krahas fotos, fjalë që në fakt janë pjesë e tekstit të këngës së re.

Ende nuk dihet nëse kënga e re është një dedikim për dashurinë e saj të përfunduar, mirëpo diçka është e sigurt! Do të jetë hiti i ri i karantinës!

Dafina ndau në Instagram një pjesë të projektit të ri shumë ritmik dhe ndjekësit po e dashurojnë që tani.

Këngëtarja ende nuk ka bërë publike një datë zyrtare për këngën e re, megjithatë ne shpresojmë që ky projekt të vijë sa më shpejt për të na shoqëruar gjatë këtyre ditëve në izolim.

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 16-05-2020, 21:03:02
Dafina nuk ndalet
 

 

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-05-2020, 10:39:48
 

 

 

 

 

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 10-06-2020, 19:25:59
Këngëtarja Dafina Zeqiri ka folur së fundmi për sherrin e bujshëm që ka pasur me kolegen e saj, Altuna Sejdiun, të njohur ndryshe si Tuna.

E ftuar në emisionin “NIN”, në rubrikën “Haje ose thuaje”, Dafi u shpreh se të dyja kanë pasur gabimet e veta, por që tashmë janë shumë mirë.

“Është shumë normale për dy vajza self-made që të kenë përplasje! Ka kaluar një kohë e gjatë, edhe ajo ka pranuar gabimet e veta, edhe unë gabimet e mia. Kemi qenë më të reja dhe kanë ndikuar shumë njerëz, kështu që sot jemi shumë mirë,”- u shpreh Dafina.

Dafina Zeqiri dhe Tuna, dikur ishin mikesha shumë të mira, madje bënë bujë me bashkëpunimin e tyre “Vibe” që u bë hit, para disa vitesh. Por, pak kohëe pas kësaj kënge, vajzat u zunë dhe nuk floën për disa vite me radhëe. Madje në një prej intervistave, Dafina e quajti Tunën, njeri me dy fytyra.

Tashmë, vajzat janë sërish mikesha./goproshkodra.com
 

 • Postime: 28611
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 15-07-2020, 18:18:07

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 15-07-2020, 23:05:47
 Dafina me trupin seksi dhe super ne forme


 

 

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 15-07-2020, 23:18:45
 

 

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 15-07-2020, 23:19:22
 

 

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 27-11-2020, 23:03:29
 

 

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 27-11-2020, 23:03:45
 

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 28-11-2020, 18:40:16
Dafina per 28 nëntor
 

 • Postime: 25420
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 14-03-2021, 23:07:31
Dafina Zeqiri vjen sërish me një hit, “Duro”, quhet projekti i ri muzikor i saj, e cila na surprizoi jo pak.

Dafina është frymëzuar për këtë këngë nga jeta e saj dhe më pare ajo ka pranuar se jo pak herë është ndjerë e abuzuar dhe ka kaluar problematika të ndyshme, një pjesë e të cilave kanë ardhur bashkë me famën.


Në klip, ka marrë pjesë edhe deputetja e Kosovës Adriana Matoshi si dhe Dj Geek, i dashuri i Duffe, e Dafina ka krijuar këtë himn për t’ja dedikuar të gjithë atyre që po vuajnë çdo ditë, por nuk kanë forcë të ngrejnë kokë.

Klipi të lë pa fjalë, pasi ngjan si një film i shkurtër ku tregohen raste të ndryshme abuzimi e në fund të gjithë arrijnë të dalin mbi ata që ju kanë vendosur pranga.© SYRI.net

 • Postime: 1549
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 30-07-2022, 14:07:24
 

 • Postime: 1549
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 30-07-2022, 14:08:06
 

 

 • Postime: 1549
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 30-07-2022, 14:09:22
Dafina dhe Kida ne "Luje Belin"
 

 • Postime: 1549
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 30-07-2022, 14:09:50
 

Temat e fundit