Elvana Gjata (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Elvana Gjata (Lajme, Info, Foto, Video)

   Elvana Gjata (Lajme, Info, Foto, Video)

  · 18 · 1114

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  ne: 28-02-2020, 00:25:16
  Teme per Elvana Gjatan
   
  « Editimi i fundit: 16-07-2020, 14:06:07 nga InfoZ »

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 12-04-2020, 22:48:56
  Emri i Elvana Gjatës nuk është i rastësishëm në botën e muzikës dhe as thjesht për të plotësuar ndonjë nga kapriçiot e moshës. Ka qenë Migena, motra e madhe e Elvanës, ajo që e ka zbuluar si këngëtare. Ajo e ka shtyrë gjithmonë për pjesëmarrjet në konkurse dhe spektakle të ndryshme televizive. Migena ka studiuar kanto dhe për Elvanën, ajo ka qenë gjithmonë 'udhëheqësja e saj artistike'. Dy vajzat e familjes Gjata, vajzat e nënkolonelit Fatmir Gjatës, në rrugën që ato kanë nisur, kanë gjetur gjithmonë mbështetjen e veçantë të babait të tyre, që padyshhim një pjesë e suksesit të tyre i dedikohet atij. Rruga e saj artistike ka filluar që fëmijë, me debutimet e saj të para në pallatin e pionierëve. Që në pjesëmarrjen e saj të parë, në Festivalin e Zërave të Rinj, vlerësohet me çmimin e tretë, me këngën 'Të këndojmë së bashku'. Ky çmim e inkurajon edhe më tej në rrugën e saj të saponisur. Merr pjesë në spektaklin 'Kërkohet një yll', dhe në interpretimin e këngëve të Laura Pauzinit del në finale, nën shkëlqimin e një ylli të fshehur tek këngëtarja e re. E shtyrë nga i ati merr pjesë në edicionin e parë të show-t televiziv, 'Ethet e së premtes mbrëma'. Elvana, me një paraqitje të admirueshme skenike, por edhe me zërin e saj të ëmbël dhe melodioz do të fitojë simpatinë jo vetëm të stafit realizues, por edhe të publikut, i cili e ka votuar dhe e ka duartrotikur ngrohtësisht. Fati e ndjek nga mbrapa dhe ajo do të jetë një nga dhjetë finalistët e një prej spektakleve më të ndjekur në Shqipëri, ku evidentohet talenti i këngëtarëve të rinj. 'Ethet e së premtes mbrëma', më hapi dyert e suksesit, në rrugën e profesionalizmit muzikor', thotë Elvana, kur kujton momentet emocionuese nga ky spektakël, i cili ndezi dritën jeshile në rrugën e saj muzikore. Pas këtij spektakli, emri i Elvana Gjatës, nuk do të jetë më i panjohur, por do të fillojë bashkëpunimet me emra të njohur të muzikës shqiptare. Menjëherë pas 'Etheve', merr pjesë në një duet me solistin e grupit 'The Dreams' në 'Maratonën e këngës popullore' dhe arrijnë të dalin edhe në finale, ku Elvana dallohet edhe në interpretimin e këngëve popullore. /teksteshqip

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #2 ne: 12-04-2020, 22:49:36
   

   

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #3 ne: 06-05-2020, 20:35:13
   

   

  #4 ne: 26-05-2020, 11:24:57
  Sa e gjate eshte Elvana Gjata? Kush e di?

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  #5 ne: 16-07-2020, 14:05:45
   

   

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  #6 ne: 16-07-2020, 14:06:36
   

   

  • Postime: 28647
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #7 ne: 01-11-2020, 19:45:41
  Elvana Gjata tregon kush është mashkulli më i veçantë në jetën e saj: "Lulet më të bukura mi jep ti". Këngëtarja Elvana Gjata po kalon disa kohë me njerëzit e s më të dashur, ku këto moment i ka ndarë edhe në rrjetet sociale. Përmes një postimi në Instagram, këngëtarja ka publikuar një foto teksa babi i saj i dhuron disa lule shumë të bukura. E veçanta e tyre është se lulet duken të këputura në natyrë posaçërisht për Elvanën./standard.al

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  #8 ne: 27-11-2020, 17:33:17
   

   

   

   

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  #9 ne: 27-11-2020, 18:16:05
   

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  #10 ne: 28-11-2020, 18:25:55
   

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  #11 ne: 07-08-2022, 18:30:10
   

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  #12 ne: 07-08-2022, 18:30:34
  Elvana dhe Dhurata Dora
   

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  #13 ne: 07-08-2022, 18:31:22
   

   

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  #14 ne: 07-08-2022, 18:31:45
   

  • Postime: 1633
  • Karma: +0/-0

  #15 ne: 07-08-2022, 18:32:11
   

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  #16 ne: 14-01-2023, 17:39:33
  Elvana ne fustan te kuq
   

  • Postime: 3482
  • Karma: +0/-0

  #17 ne: 31-01-2023, 07:59:49
  Foto nga Arton Humolli
   

  Temat e fundit