Kida - Orhidea Latifi (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kida - Orhidea Latifi (Lajme, Info, Foto, Video)

Kida - Orhidea Latifi (Lajme, Info, Foto, Video)

· 26 · 1078

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

ne: 02-03-2020, 11:06:55
Teme per Kiden
 
« Editimi i fundit: 29-05-2020, 13:38:37 nga M A X »

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 14-04-2020, 14:50:17
 

Kida është këngëtare shumë e njohur. Këngëtarja Orhidea Latifi ishte pjesë e OnRecords dhe të gjithë e njohin si Kida. Ajo jeton në Prishtinë me prindërit e saj.

Më datë 11 Janar 2014, Kida publikon videoklipin "Murder". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Kida u be fillimisht e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX dhe videoklipi i "Murder" ka skena pikërisht nga ky koncert.

Më datë 27 Prill 2014, Kida publikon videoklipin "Rikthejm Na", në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga BimBimma, Mc Kresha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Kida u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), Kosova Fest 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 26 Korrik 2014, Kida publikon videoklipin "O'najr". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, Era Istrefi, teksti u shkrua nga BimBimma, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. /teksteshqip

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 14-04-2020, 14:50:47

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 14-04-2020, 14:50:59

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 17-05-2020, 21:25:50
Foto te reja nga Kida
 

 

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 29-05-2020, 13:39:09
 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 15-06-2020, 11:56:30
Pak ditë më parë ata dhanë disa sinjale se hiti i ri i verës 2020 do të jetë i tyre!
Dhe Mozzik me Kidën duket se e kanë gati hitin e tyre dhe sot janë zbuluar edhe disa detaje të reja.

Kështu, titulli i këngës do të jetë “Kërkun” dhe kjo është zbuluar pas një fotoje të albumit të ri të Mozzik, ku renditet edhe bashkëpunimi me Kidën.

Mozzik shprehet në postimin e fundit se albumi del më 31 korrik, por nuk e dimë sa duhet të presim për projektin me Kidën. Deri në atë datë do të dalin 3 këngë të reja.

Nëse kërkon online për këngën e re, thuhet se “Kerkun” është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Mozzik & Kida. Por fansat ende po presin për një datë.
Bashkëpunimi i fundit i dy këngëtarëve mban titullin “Premtimet” dhe ishte një ndër këngët më të suksesshme të tregut shqiptar me mbi 49 mln klikime./lapsi.al

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 03-07-2020, 11:55:09

Publikohet kënga e re e Mozzik dhe Kidës.Tashmë pritja ka marrë fund dhe “PP” ndodhet në You Tube.

Në fakt kënga duket mos të jetë edhe aq e panjohur, pasi Kida na ka prezantuar me refrenin e saj muaj më parë dhe më pas video bëri xhiron e rrjetit.
Ajo që na bën përshtypje përveç vokalit të artistëve është edhe fakti se kënga është jo pak po 6 minuta e 30 sekonda e gjatë dhe përbëhet nga dy pjesë: Paranojë dhe Pishmon.
Po ashtu, nuk mund të lëmë pa përmendur as paraqitjen e dy artistëve që si gjithmonë kanë tërhequr vëmendjen e dëgjuesve.

Kida, shfaqet me trendin më “IN” të momentit që janë gërshetat që i kanë dhënë mjaft hijeshi.
Dyshja ka rezervuar surpriza të mëdha, pasi do publikojnë edhe një tjetër bashkëpunim që e lajmëruan ditën e sotme.

Kënga titullohet “Kërkun” dhe të dyja projektet janë pjesë të albumit të tij të ri të Mozzik titulluar “MozzArt”./lapsi

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 15-07-2020, 21:22:26
Foto te reja
 

 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 15-07-2020, 21:23:09
 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 15-07-2020, 21:23:56
 

 

Me te kuqe

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 15-07-2020, 21:24:25
Sebashku me Mozzik
 

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 27-10-2020, 07:48:50

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 25-11-2020, 09:49:57
 

 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 25-11-2020, 09:50:43
Kida dhe Loredana
 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 25-11-2020, 09:51:37
 

 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 25-11-2020, 09:52:28
 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 25-11-2020, 09:54:04
 

 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 25-11-2020, 09:55:21
 

 

 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 16-12-2020, 12:25:51
Kida prezanton këngën e re, "Drunk"

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 09-02-2021, 19:32:43
Kida bjondina
 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 12-02-2021, 08:18:38
 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 12-02-2021, 08:18:56
 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 20-02-2021, 17:00:49
 

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 11-03-2021, 21:09:04
 

Temat e fundit