Post reply


Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 24-03-2021, 21:18:17 »

 
Postuar nga: M A X
« ne: 24-03-2021, 21:18:07 »

 
Postuar nga: Berni
« ne: 29-05-2008, 14:54:23 »

Kledi Kadiu aggredito nella sua scuola di danza a Roma

Il ballerino di Amici di Maria de Filippi idolo delle teenagers è stato aggredito in via Castro dei Volsci al quartiere Appio a Roma ed è stato insultato: "Albanese di merda adesso ti rispediamo in Albania".
Postuar nga: Berni
« ne: 29-05-2008, 08:00:09 »

Kledi Kadiu sulmohet dhe keqtrajtohet ne Itali

Reagon kryebashkiaku i Romes, i cili denon sulmin e bere ndaj tij
Sulmohet ne Itali balerini me kombesi shqiptare, Kledi Kadiu. Balerini shqiptar eshte sulmuar ne vendin ku ai punonte dhe jepte leksionet e kercimit. Kjo ngjarje ka bere menjehere jehone ne mediat italiane, ku shume prej tyre e kane cilesuar kete precedent racizmi. Diten e djeshme, ne rrugen “Appia”, pas aksidentit te ndodhur, Kadiu eshte rrefyer per ngjarjen e ndodhur pas mbledhjes se prinderve te nxenesve qe ai mesonte. “Isha duke bere diskutimin tim te fundvitit me prinderit e studenteve te mi. Pashe dy apo tre persona qe ishin duke regjistruar me kamera, i ndalova. Dy persona u larguan me kameren, ndersa njeri me vendosi doren ne qafe dhe me shtrengoi, duke me ulur koken ne tavoline dhe me pas m’u drejtua me fraza raciste te tipit ‘Shqiptar m... tani te dergoj ne Tirane”, deklaroi balerini shqiptar, pas sulmit ne televizionin italian TG5. Por, gjithashtu reagime ka pasur edhe nga kryebashkiaku i Romes, Gianni Alemanno, i cili ka shprehur shqetesimin e tij dhe denimin e ketij akti per kete episod te patolerueshem, duke kerkuar dhe duke i bere apel te gjitheve qe te ndalojne keto veprime jo te pranueshme dhune. “Shpreh shqetesimin tim per kete episod te rende te patolerueshem dhe solidaritetin tim te plote per nje artist qe nderon qytetin tone”, reagoi kryebashkiaku i Romes, Alemanno. Besoj, theksoi ai, se ka ardhur momenti per te leshuar nje apel ne cdo ane per te gjithe eksponentet politik qe te ndihmojne edhe ata qe keto ngjarje te mos ndodhin me.

Kledi Kadiu ka lindur me 7 prill te vitit 1974 dhe ka hyre ne Akademine e Arteve, ku eshte diplomuar ne 1992. Ne te njejten kohe ka hyre te beje pjese ne grupin e kercimit te Teatrit se Operes dhe Baletit, ku qe ne fillim ka marre pjese ne role te rendesishme te baleteve klasike me fame boterore. Ne 1993, ai eshte transferuar ne Itali, per te punuar me pare ne Mantova. Eksperienca e pare televizive arrin ne vitin 1996 dhe pas kesaj Kledi eshte balerini i pare i programit, i cili ndiqet nga nje publik i gjere “Buona Demenica”, C’e posta per te” dhe “Amici. Ne vitin 2004, ai krijoi akademine “Kledi Akademi”. Ne vitin 2005, arriti edhe eksperienca e pare kinematografike “Paso a due” dhe me pas me filmin “La cura del gorilla”. Midis te tjerash gjate ketyre viteve te fundit Kledi Kadiu ka qene protagonist i shfaqjeve te ndryshme skenike te dhena ne Itali ku edhe ka marre cmime te ndryshme per performancen e tij.

Koha Jone
Postuar nga: eurogina
« ne: 23-03-2008, 01:53:12 »

Mua nuk me duket se ka tangellik, por edhe sikur, i lumte, është i zoti. E adhuron një Itali e tërë.


te duket por kledin e njof prandaj them,
kledi esht kercimtar shum i mir shum i talentuar
por te krahasosh kledin me leonin me pelqen shum leoni (ne muhabet them dhe esht me i thjesht
Postuar nga: Ami
« ne: 22-03-2008, 10:11:28 »

Kledi esht djal i mir e njof.po ka tangerllik i duket vetja kush o....ahhh edhe kledi s'e di me e shkrujt shqipen mir.

Si Kledi te kemi njerez neper bote qe perfaqesojne shqiperine. Uroj me shpirt qe te shtohen artiste e figura te tjera si Kledi, Ambeta, Leoni, e te tjere me rradhe, qe te perfaqesojne shqiperine.
Mua nuk me duket se ka tangellik, por edhe sikur, i lumte, eshte i zoti. E adhuron nje Itali e tere.
Postuar nga: eurogina
« ne: 19-03-2008, 16:33:04 »

Kledi esht djal i mir e njof.po ka tangerllik i duket vetja kush o....ahhh edhe kledi sdi me e shkrujt shqipen mir.
Postuar nga: erlehta
« ne: 31-08-2006, 18:51:24 »

Mua nuk me pelqen fare ky Kledi.
Postuar nga: Perla
« ne: 24-07-2006, 12:16:05 »

 
.
Postuar nga: Perla
« ne: 12-07-2006, 11:00:37 »

 
.