Mc Kresha - Kreshnik Fazliu (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Mc Kresha - Kreshnik Fazliu (Lajme, Info, Foto, Video)

   Mc Kresha - Kreshnik Fazliu (Lajme, Info, Foto, Video)

  · 9 · 1799

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

  ne: 02-03-2020, 15:29:54
  Teme per Mc Kresha

  • Postime: 28652
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 15-04-2020, 00:26:50
   

  Mc Kresha është këngëtar shumë i njohur. Kreshnik Fazliu i cili ka prejardhjen nga MITROVICA, i njohur me pseudonimin Mc Kresha eshte me prejardhje nga qyteti i veriut të Kosovës, Mitrovica.

  PASAPORTA:
  Emri dhe mbiemri: Kreshnik Fazliu
  Gjatësia: 1.93cm
  Pesha: 104kg
  Ngjyra e syve: Gjelbërt
  Ngjyra e flokëve: Kafe
  Ushqimi i preferuar: Pula
  Muzika e preferuar: Hip-Hop
  Këngëtarja e prferuar: Mary J Blige
  Ngjyra e preferuar: E kuqe dhe e gjelbërt
  Sporti i preferuar: Futbolli
  Sportisti i preferuar: Steven Gerrard
  Hobi: Futbolli, muzika
  Stili i veshjes: Hip-Hop
  Teksteshqip.com

  • Postime: 28652
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #2 ne: 15-04-2020, 00:27:20

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

  #3 ne: 08-06-2020, 19:01:53
  Reperi MC.Kresha është bërë baba për herë të parë.

  Lajmin e ka bërë të ditur babai i gruas së reperit. Ai në Facebook ka shkruar një status ku vajzës që quhet IZA i uroi mirëseardhje në jetë.

  Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina janë bërë prindër të një vajze vetëm pak muaj nga kurorëzimi i martesës së tyre.

  Këtë lajm e ka bërë të ditur babai i Erzinës përmes një postimi në rrjetin social Facebook.
  “Mirë se erdhe në jetë Iza. Jeta yte qoftë e uruar nga ZOTI, veç me të mira, por edhe stuhitë e jetës kurrë mos të lakofshin.”- ishin fjalët e vjehrrit të këngëtarit duke konfirmuar edhe njëherë emrin e vajzës Iza, siç ishte përfolur edhe më parë.

  Ky emër, ka kuptimin “Zoti është i përsosur” ose “Zoti është betimi im”.
   

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

  #4 ne: 15-07-2020, 23:26:07
  Mc Kresha ne bashkepunim me Ledri Vula

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

  #5 ne: 15-07-2020, 23:27:28
   Ne setin e Gjiganta


   

   

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

  #6 ne: 15-07-2020, 23:28:17
  Bashkepunimi me i ri i Mc Kresha me Lyrical Son me kengen Ajo Po Don

  • Postime: 28652
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #7 ne: 22-03-2021, 00:36:33

  • Postime: 28652
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #8 ne: 22-03-2021, 00:37:54
  Mc Kresha prej kohësh jeton në Kanada së bashku me bashkëshorten, Erzinën dhe vogëlushen e tyre. Ndërkohë pak ditë më parë ai u nis drejt Kosovës dhe fotot e ndarjes me vajzën para udhëtimit bën xhiron e rrjetit. I ati i Erzinës publikoi në Instagram momentin kur reperi shihet me valixhe dhe përshëndetet më të bijën. Ky largim dukej se ishte shumë i vështirë për artistin shqiptar, pasi ai shihej duke u larguar dhe kthyer sërish tek vajza për të përqafuar.

   
  Mirëpo duket se reperi uk do të qëndrojë për kohë të gjatë larg familjes. “Prive” ka mësuar se Mc Kresha dhe Erzina do të zhvendosen për të jetuar me kohë të plotë në Prishtinë. Jo vetëm reperin, por edhe bashkëshorten e tij e pret puna në Kosovë, ndaj duket se kanë qenë të detyruar të rikthehen në vend. Ndërkohë sa i përket Kanadasë, ata kanë vendosur që atje të kthehen herë pas here për të kaluar pushimet gjatë sezoneve.


  Kujtojmë se në dhjetor të vitit 2019, MC Kresha i dha fund beqarisë me partneren e tij Erzina, në një ceremoni private me miq e të afërm në Prishtinë. Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina u bën prindër të një vajze në qershor të vitit 2020. Vogëlushen e tyre e pagëzuan me emrin, Iza, që do të thotë Zoti është i përsosur” ose “Zoti është betimi im”./lapsi


  Temat e fundit