Post reply


Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 22-03-2021, 00:37:54 »

Mc Kresha prej kohësh jeton në Kanada së bashku me bashkëshorten, Erzinën dhe vogëlushen e tyre. Ndërkohë pak ditë më parë ai u nis drejt Kosovës dhe fotot e ndarjes me vajzën para udhëtimit bën xhiron e rrjetit. I ati i Erzinës publikoi në Instagram momentin kur reperi shihet me valixhe dhe përshëndetet më të bijën. Ky largim dukej se ishte shumë i vështirë për artistin shqiptar, pasi ai shihej duke u larguar dhe kthyer sërish tek vajza për të përqafuar.

 
Mirëpo duket se reperi uk do të qëndrojë për kohë të gjatë larg familjes. “Prive” ka mësuar se Mc Kresha dhe Erzina do të zhvendosen për të jetuar me kohë të plotë në Prishtinë. Jo vetëm reperin, por edhe bashkëshorten e tij e pret puna në Kosovë, ndaj duket se kanë qenë të detyruar të rikthehen në vend. Ndërkohë sa i përket Kanadasë, ata kanë vendosur që atje të kthehen herë pas here për të kaluar pushimet gjatë sezoneve.


Kujtojmë se në dhjetor të vitit 2019, MC Kresha i dha fund beqarisë me partneren e tij Erzina, në një ceremoni private me miq e të afërm në Prishtinë. Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina u bën prindër të një vajze në qershor të vitit 2020. Vogëlushen e tyre e pagëzuan me emrin, Iza, që do të thotë Zoti është i përsosur” ose “Zoti është betimi im”./lapsi

Postuar nga: M A X
« ne: 22-03-2021, 00:36:33 »

Postuar nga: 12:51
« ne: 15-07-2020, 23:28:17 »

Bashkepunimi me i ri i Mc Kresha me Lyrical Son me kengen Ajo Po Don
https://youtu.be/Zk8YaCu5Isk
Postuar nga: 12:51
« ne: 15-07-2020, 23:27:28 »

 Ne setin e Gjiganta


 

 
Postuar nga: 12:51
« ne: 15-07-2020, 23:26:07 »

Mc Kresha ne bashkepunim me Ledri Vula
https://youtu.be/YcsXQJcvEFM
Postuar nga: 12:51
« ne: 08-06-2020, 19:01:53 »

Reperi MC.Kresha është bërë baba për herë të parë.

Lajmin e ka bërë të ditur babai i gruas së reperit. Ai në Facebook ka shkruar një status ku vajzës që quhet IZA i uroi mirëseardhje në jetë.

Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina janë bërë prindër të një vajze vetëm pak muaj nga kurorëzimi i martesës së tyre.

Këtë lajm e ka bërë të ditur babai i Erzinës përmes një postimi në rrjetin social Facebook.
“Mirë se erdhe në jetë Iza. Jeta yte qoftë e uruar nga ZOTI, veç me të mira, por edhe stuhitë e jetës kurrë mos të lakofshin.”- ishin fjalët e vjehrrit të këngëtarit duke konfirmuar edhe njëherë emrin e vajzës Iza, siç ishte përfolur edhe më parë.

Ky emër, ka kuptimin “Zoti është i përsosur” ose “Zoti është betimi im”.
 
Postuar nga: M A X
« ne: 15-04-2020, 00:27:20 »

Postuar nga: M A X
« ne: 15-04-2020, 00:26:50 »

 

Mc Kresha është këngëtar shumë i njohur. Kreshnik Fazliu i cili ka prejardhjen nga MITROVICA, i njohur me pseudonimin Mc Kresha eshte me prejardhje nga qyteti i veriut të Kosovës, Mitrovica.

PASAPORTA:
Emri dhe mbiemri: Kreshnik Fazliu
Gjatësia: 1.93cm
Pesha: 104kg
Ngjyra e syve: Gjelbërt
Ngjyra e flokëve: Kafe
Ushqimi i preferuar: Pula
Muzika e preferuar: Hip-Hop
Këngëtarja e prferuar: Mary J Blige
Ngjyra e preferuar: E kuqe dhe e gjelbërt
Sporti i preferuar: Futbolli
Sportisti i preferuar: Steven Gerrard
Hobi: Futbolli, muzika
Stili i veshjes: Hip-Hop
Teksteshqip.com
Postuar nga: 12:51
« ne: 02-03-2020, 15:29:54 »

Teme per Mc Kresha