Mozzik - Gramoz Aliu (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mozzik - Gramoz Aliu (Lajme, Info, Foto, Video)

Mozzik - Gramoz Aliu (Lajme, Info, Foto, Video)

· 11 · 786

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

ne: 26-02-2020, 23:32:31
Gramoz Aliu, apo i njohur ndryshe si Mozzik eshte nje nga rapperat me te njohur e suksesshem shqiptare te kohes se sotme.
 

****

Kjo teme e hapur ne lidhje me kengetarin dhe rapper-in Mozzik sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene shkrime, fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika. Te gjitha keto ne menyre te hapur, te lire dhe te pacensuruar.


Po ashtu ky eshte nje vend per te dhene kontribut nese e shihni te arsyeshme, apo nese keni dije e njohuri qe te te tjeret nuk i kane, a qe nuk i kane shprehur ketu ne kete faqe. Jeni te lire dhe te lutur qe ta jepni kontributin tuaj ne menyre qe ta plotesoni dhe pasuroni me tej me informacione e te dhena shtese tematiken qe trajtohet ketu. Nese keni info te vecanta qe ndoshta nuk gjenden diku tjeter, natyra e faqes tone e ben te mundur kete, pasi ketu sic dihet mund te shkruhet lirshem, anonim dhe pacensure. Sepse kjo platforme nje nga misionet baze te saj ka pikerisht dhenien e mundesise per shkembim e shperndarje infosh e dijesh pacensure dhe pa pengesa. Per te kontribuar mos humbisni kohe dhe anetaresohuni si pjese e ketij komuniteti duke u rregjistruar falas, thjeshte e shpejt!

Tema mund te permbaje shkrime, foto a video nga burime te ndryshme mediatike online, por dhe nga mediat e tjera si TV, Gazeta, Revista, Radio, Podcasts, Infographics etj, si dhe diskutimet e bisedat qe rrjedhin prej tyre. Preferohet qe shkrimet dhe informacionet per kete teme te jene shqip dhe nga mediat e portalet shqiptare, por nese vertete jane shume interesante dhe me vlere, atehere dhe ne gjuhe te huaja nuk eshte problem qe te postohen, se paku linku ku e keni gjetur, lexuar apo shikuar.

Cdo gje tjeter interesante qe mund te jete me interes publik dhe qe ia vlen te shperndahet, diskutohet, komentohet e debatohet, mund te postohet ketu dhe ndahet me komunitetin tone. Keshtu infot e gjetura te Wikipedia shqip por dhe burime e platforma te tjera, mund te sherbejne si pikenisje per te biseduar e diskutuar rreth kesaj teme. Ka raste psh kur informacionet e gjendura online, psh edhe artikujt e Wikipedias, apo neper portale te ndryshme, nuk i pergjigjen realitetit. Keto gjera mund t’i tematizoni e komentoni ketu duke sqaruar, shpjeguar, plotesuar apo korrigjuar gabimet e te pavertetat qe ju keni vene re.

Kush ka nevoje per ndihme per cdo gje qe ka te beje me Mozzik ketu eshte po ashtu vendi i duhur duke iu drejtuar komunitetit te perdoruesve, sepse gjithmone gjendet dikush qe ndoshta ka pergjigjen e duhur per ndihmen qe kerkohet. Edhe pyetjet, si per te shuar kureshtjen, apo dhe per te marre informacioni qe kerkohen, po ashtu mund te shtrohen ketu, sepse me shume mundesi dikush e ka pergjigjen qe kerkoni. Rregjistrohuni tani falas dhe kerkoni ndihme duke u bere pjese e ketij forumi.

Thuhet se nje fotografi vlen sa nje mije fjale. Ky eshte vendi i duhur per te postuar foto ne lidhje me Mozzik. Faqet e ndryshme shqiptare e te huaja, por dhe platformat e medha si Instagram apo Pinterest ofrojne burime te medha me foto qe mund te ndahen me komunitetin ketu, per qellime informative apo per te nisur biseda e diskutime. Nese nje foto vlen sa nje mije fjale, nje video vlen sa nje mije foto. Cdo videoklip interesant nga Youtube, TikTok, Facebook, Twitter, Dailymotion, Vimeo etj platforma, ne lidhje me Mozzik po ashtu mund te postohen ketu.

Mediat sociale mund te sherbejne gjithashtu si burim informacioni. Cfare gjeni interesante ne Facebook, TikTok, Youtube, Twitter, Linkedin etj, mund t’i postoni ketu per informacion apo per te nisur biseda dhe diskutime interesante. Nese deshironi te gjeni profilet zyrtare te Mozzik ne mediat sociale mund te pyesni ketu. Sepse shpesh nuk mund te gjendet kush eshte profili real dhe kush eshte fake ne Instagram, Snapchat, Facebook, Twitter, TikTok etj.

Kush di gjera interesante nga biografia e Mozzik mund t’i ndaje ketu me komunitetin tone. Ose kush kerkon te dije dicka nga biografia e Mozzik mund te pyese ketu gjithashtu. Sepse Wikipedia dhe interneti ne pergjithesi nuk ka gjithmone te dhenat e sakta dhe infot me te fundit. Keshtu, nese je i interesuar te dish religionin/fene e Mozzik? Pyet ketu! Po ashtu dhe biseda per pasurine (net worth) mund te behen ketu. Ashtu si dhe biseda e diskutime per punen, profesionin, emrin e vertete (nese e ke ndryshuar apo perdor nje emer arti), familjen. Jeten romantike apo orientimin seksual? Bisedo ketu. Po ashtu dhe per origjinen, gjatesine e trupit, peshen e te tjera te dhena si keto. Shume personazhe te njohur kane kryer dhe operacione plastike. Ketu mund te bisedohet rreth tyre. Para dhe pas operacionit plastik. Kuriozitete te tjera qe mund te keni?! Fol ketu!

Jeta artistike e Mozzik si psh filmografia, klipe te ndryshme ne Youtube, diskografia me kenge dhe muziken qe ka prodhuar apo ka marre pjese, mund te tematizohen dhe trajtohen per biseda e diskutim ne kete teme. Me te rejat nga jeta artistike mund te publikohen dhe diskutohen ne kete teme gjithashtu.

Je fans/e i/e e cmendur e Mozzik? Apo je kritik/e i/e rrepte? Ky eshte vendi ideal per ta shprehur dhe per te rene ne sy. Ndersa mediat sociale jane vendi ku ndiqen e komentohen ata qe admironi, atje ka aq shume zhurme e aktivitet sa kritika apo admirimi juaj mbase nuk bie ne sy fare. Ndersa ketu e keni shancin te bini ne sy duke shprehur ate qe keni ne zemer e ne mendje.

Kini parasysh qe postimet ne kete teme, ashtu si ne cdo teme te Zerion, duhet t’i permbahen rregullores tone dhe si te tilla duhet te karakterizohen nga respekti, edukata, mundesisht gjuha e kuptueshme dhe e paster dhe larg nga sharjet, ofendimet, racizmi dhe sulmet personale. Me shume rendesi eshte po ashtu edhe ruajtja e te drejtes se autorit per gjerat qe postoni duke cituar burimin. Gjithashtu jo spam ketu!

« Editimi i fundit: 27-11-2020, 12:46:26 nga InfoZ »

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 12-04-2020, 00:22:37
Mozzik është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Është shumë i ri në moshë, mirëpo Gramoz Aliu apo siç njihet për publikun ‘Mozzik’, është njëri ndër kengetaret shqiptar më energjik ne rrymen e muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik dhe tekstet e veçanta që ai i bën. Ai është nga Ferizaj dhe është vëllai i Getoar Aliu - Getinjo. Zhanri modern i fle në shpirt dhe Mozzik thotë se asnjëherë nuk do ta ndërrojë këtë stil të kënduarit. Ka kenduar disa kenge qe shume shpejt jane shenderruar ne hite dhe kane marre milona klikime. Bashkepunimet me Kiden dhe Xhensilen rezultuan mjaft te pelqyera. Mozzik ka patur shumë oferta për t’iu bashkuar etiketave të ndryshem në Kosovë, por i ka refuzuar ofertat duke i qendruar besnik labelit On Records deri ne Janar 2018. Pas mosmarrveshjeve te shumta, vjen momenti i ndarjes ne menyren me te keqe. Hitet e Mozzik dhe Getinjo fshihen nga kanali Youtube i Zzap & Chris. Te dyja palet kane hedhur ne gjyq njera tjetren. Ne njeren ane kemi Mozzik dhe Getinjo ndersa ne anen tjeter kemi Zzap & Chris, OnRecords dhe menaxherin Elshani. Antaret e tjere te OnRecords qe dikur konsideroheshin vellezer, kane vendosur te vazhdojne me OnRecords. Kida dhe Endri postuan qe diten e pare te sherrit se jane pjese e OnRecords dhe po pergatisin hite te reja. Mozzik postoi nje mesah te gjate ku i shpjegonte fansave se çfare ndodhi. /teksteshqip.com

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 06-05-2020, 01:27:02
Ne nje foto me babain
 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 12-05-2020, 13:56:31
 

Mozzik ka folur hapur për fundin e martesës së tij me Loredanën. Reperi është shprehur se i ka dhënë fund marrëdhënies me të dhe nuk ka ndërmend që të kthehet më me nënën e vajzës së tij.

Mozzik u shpreh se asgjë nuk është bërë për marketing por sipas tij ndarja është një gjë shumë normale, duke mos pranuar të japë arsyen përse morën vendimin për të marrë rrugë të ndryshme.

Citim
“Jam nga njerëzit duket folur për këtë temë. Nuk ka qenë për marketing. Nuk bëj një gjë kaq absurde për marketing. Është diçka normale, për mua është gjë normale janë dy persona që nuk shkojnë më me njëri-tjetrin dhe nuk janë më. Nuk jemi më, ishim dikur dhe nuk jemi më,”
– tha ai i ftuar në emisionin “Nin”.

Pyetjes se përse janë ndarë iu përgjigj:
Citim
“Është çështje që nuk ia vlen ta ndaj me njerëzit. Është pjesë e imja dhe e saj. Nëse ajo e ka ndarë një pjesë të këtij sqarimi, është shumë e qartë që ne të dy nuk jemi më. Më shqip nuk mund ta them. Është diçka që e kam vendos unë personalisht dhe deri sot vendimet që kam marrë për jetën dhe nuk i kthehem asaj rruge. Nuk i kthehem rrugës për ribashkim me të. Është diçka që ka ndodhur dhe nuk kthehet. Jemi ndarë, nuk jemi më dhe nuk bëhemi më. Pishman nuk jam për asgjë. Ishte një kohë e mirë por gjithë mjaltë nuk ka. Lidhja jemi nuk është ajo që nxjerrim në këngë. Lidhja dhe Muzika janë komplet të ndryshme. Ka pasur dashuri mes nesh dhe ka akoma. Nuk është se ka kaluar shumë kohë, nuk më vjen turp ti kallzoj këto gjëra. Nuk mund të them që e urrej dhe mos më fol për atë njeri.”

Ndërsa sqaroi edhe reagimin e tij ku i kërkonte Loredanës të mos përdorte vajzën e tij për viktimizim, pas intervistës së saj në të njëjtin emision ku shprehej se do e donte gjithmonë Mozzik.

Citim
“E urrej kur dikush viktimizohet. Dikë që e njoh dhe e di kur viktimizohet, e di. Viktimizimi për të dalë në sytë e njerëzve e mirë është keq për mua. S’kam biseduar kurrë për këtë temë deri sot,”
– u shpreh ai.

/Panoramaplus.al

#4 ne: 26-05-2020, 11:42:05
Sa i gjate eshte Mozzik? Kush e di?

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 17-07-2020, 09:04:51
Kenga me e re, Baby

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 09-09-2020, 23:17:32
Teksa udhëtonte me makinë me mikun e tij Grajqa, reperi shumë i dashur për publikun shqiptar, Mozzik, është ndaluar nga policia. Ky moment nuk ka kaluar pa u filmuar nga dëshmitarët në rrugë, ndërsa reperi shihet pranë makinës së tij Mercedes G63 AMG. Mozzik shfaqet i shqetësuar teksa bisedon në telefon, ndërsa miku i tij shihet të bisedojë me policët që qëndrojnë përpara makinës së reperit. Ende nuk dihet ç’ka ndodhur dhe cila është arsyeja e ndalimit të djemve, të cilët gjithashtu shfaqen pa maska për t’u mbrojtur dhe për të parandaluar përhapjen e Covid-19
Mozzik nuk ka bërë ende asnjë reagim në rrjete sociale lidhur me këtë situatë./gazeta blic

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 27-11-2020, 12:44:35
Creepy Mozzik  :D
 

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 27-11-2020, 12:46:55
 

 

 

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 17-01-2021, 19:31:49
Duke qenë se na ndajnë thuajse më pak se një muaj nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare, reperi i njohur Mozzik së fundmi ka bërë një shkrim lidhur me këtë. Në postimin e ndarë në Facebook, Gramoz Aliu (emri i vërtetë) deklaroi se nuk ka rëndësi se kush do të fitojë, por që duhet të ndërtohen institucione me njerëz të ndershëm.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 13-03-2021, 16:08:09
 

Temat e fundit