Motrat Mustafa (info foto video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Motrat Mustafa (info foto video)

Motrat Mustafa (info foto video)

· 9 · 70

 • Postime: 27287
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-05-2019, 12:52:52
 

Motrat Mustafa (Safete ,Sahide ,Njazie) Safete (elindur më 1971) , Sahide Mustafa (e lindur më 1974) dhe Njazie Mustafa (e lindur më 1986), është trio artistësh shumë e njohur nga Kosova. Rrjedhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti, një fshat i Therandës. Ishin 8 motra dhe që të gjitha këndonin, dy të parat kanë kënduar shumë vite më parë, ndërsa 6 këndojnë shumë shpesh tani bashkë. Këndojnë që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin 1981 me kolaboracionin e televizionin RTP Prishtina. Albumi i parë muzikorë "Mori Nan" u paraqit në vitin 1986. Janë të njohura për pjesëmarrjet e tyre në shumë festivale në kohën e Jugosllavisë dhe në kohët e sotme. Gjatë karrierës së tyre muzikore arritën të publikojnë më shumë se 40 albume muzikore./wikipedia
« Editimi i fundit: 28-11-2020, 18:09:48 nga InfoZ »

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 28-11-2020, 18:12:24
 
 

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 28-11-2020, 18:12:37
 

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 28-11-2020, 18:12:57
 

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 28-11-2020, 18:13:08
 

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 28-11-2020, 18:13:26
 

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 28-11-2020, 18:13:36
 

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 28-11-2020, 18:13:48
 

 • Postime: 22669
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 28-11-2020, 18:13:58
 

Temat e fundit