Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 12-03-2021, 12:14:08 »

 
Postuar nga: M A X
« ne: 12-03-2021, 12:13:40 »

 
Postuar nga: M A X
« ne: 12-03-2021, 12:13:27 »

 
Postuar nga: M A X
« ne: 16-04-2020, 23:20:11 »

Postuar nga: M A X
« ne: 16-04-2020, 23:19:47 »

Postuar nga: M A X
« ne: 16-04-2020, 23:19:14 »

 

Violeta Kukaj Retkoceri është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje! Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusërise./teksteshqip
 
Postuar nga: 12:51
« ne: 03-03-2020, 00:32:44 »

Teme per Violeta Kukaj Retkoceri