Xhavit Avdyli (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Xhavit Avdyli (Lajme, Info, Foto, Video)

Xhavit Avdyli (Lajme, Info, Foto, Video)

· 5 · 323

 • Postime: 25428
 • Karma: +0/-0

ne: 03-03-2020, 00:56:01
 

Teme per këngëtarin Xhavit Avdyli.
« Editimi i fundit: 13-03-2021, 10:48:28 nga M A X »

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 16-04-2020, 12:13:17
 

Xhavit Avdyli është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Karrierën prej muzikanti e ka filluar si instrumentist që nga viti 1993. Kurse, me këngë filloi të merrej që nga viti 1994 dhe pati një varg paraqitjesh në manifestime kulturore në Ferizaj e më gjerë. Nga përvoja dhe puna profesionale që bëri, në bashkëpunim me kolegët e tij profesional, ka punuar dhe vazhdon të punojë albume për këngëtarë të zhanreve të ndryshme të muzikës: Zbavitëse, Popullore, Hip Hop, R&B etj. /teksteshqip

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 16-04-2020, 12:13:38

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 13-03-2021, 10:47:42
 

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 13-03-2021, 10:48:42
 

Temat e fundit