Xheza - Xhezair Elezi (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Xheza - Xhezair Elezi (Lajme, Info, Foto, Video)

Xheza - Xhezair Elezi (Lajme, Info, Foto, Video)

· 3 · 295

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 03-03-2020, 00:49:24
Teme per këngëtarin Xheza - Xhezair Elezi
 
« Editimi i fundit: 12-03-2021, 23:47:23 nga M A X »

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 16-04-2020, 13:58:28
 

Xhezair Elezi (Xheza) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Xhezair Elezi, i cili njihet ne publik me pseudonimin Xheza, e kendon kengen shqipe qysh ne femijeri.Brumin e kengeve te tij ai e ka marre nga jeta e popullit shqiptar, si ajo e moçme, e si ajo e kohes. Baladat e fundit te realizuara nga ai, kane qene shume mire te prituara nga publiku, dhe jane vleresuar. Ai eshte prezent edhe neper sofrat e muzikes folklorike, ne te cilat ai eshte paraqitur edhe me bashkepunime./teksteshqip

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 12-03-2021, 23:47:36
 

Temat e fundit