×

Enca - Ruensa Haxhiaj (Lajme, Info, Foto, Video)

Enca - Ruensa Haxhiaj (Lajme, Info, Foto, Video)

· 12 · 119

 • Postime: 21520
InfoZ
ne: 28-02-2020, 00:23:50
Teme per Enca Haxhian
 
« Editimi i fundit: 14-05-2020, 23:25:27 nga M A X »

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 13-04-2020, 16:41:57
 

Enca është këngëtare shumë e njohur. Enca, (ose ndryshe Ruensa Haxhiaj) filloi karrierën e saj në moshë shumë të vogël duke konkurruar nëpër festivale femijesh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha ku ajo filloi te evidentohej për talentin e saj në këngë e interpretim dhe bukurinë e saj duke marrë keshtu që në moshë të herët epitetin “yll”. Daljet e saj të para në skenë kanë qënë në moshën 9 vjecare në spektakle si “Zërat e Rinj”, “Një këngë për ty”, “Promofestival” etj. Muzika ka qënë gjithmonë pasioni i saj më i madh ndaj ajo nuk mund ta linte me kaq; Enca ishte ndër të parat këngëtare shqiptare që këndonin “covers” për YouTube, aty ajo fitoi nje audiencë te gjerë që e mbështeti për të ecur më tutje. Paralelisht me studimet e përgithshme ajo ndoqi edhe studimet për kanto (muzikë të lehtë). Enca ka nje ze te mrekullushem edhe kur kendon live dhe ka marre pjese nëpër evente të shumta, festivale, televizione duke tërhequr një vëmendje të madhe mediatike. /teksteshqip

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 13-04-2020, 16:43:33
Enca kur ishte vetem 15 vjece

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 14-05-2020, 23:26:23
Enca shkon ne plazh.
 

 

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 25-05-2020, 17:35:33
Foto te reja
 

 
vipja
#5 ne: 26-05-2020, 11:52:16
Sa e gjate eshte Enca? Kush e di?

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#6 ne: 26-05-2020, 23:58:45
 


Gati një muaj më parë Enca humbi të atin, lajm që fillimisht u bë i ditur nga mediat, më pas u konfirmua dhe nga vetë këngëtarja. Megjithatë, ajo zgjodhi që të mos ndante asgjë me publikun dhe ndjekësit e shumtë në rrjetet sociale, duke vazhduar që të postojë foto apo video nga këngët e vjetra apo projektet e reja, ose momente nga promovimi i “I love Tropoja”. Për faktin që “nuk mbajti zi” në rrjetet sociale, Enca u kritikua nga ndjekësit, të cilët e kanë pyetur së fundmi se si është në gjendje të publikojë fotot ku shfaqet e lumtur, në një kohë që ka humbur një njeri të shtrenjtë.

Për herë të parë dhe mesa duket të fundit, ajo ka folur në lidhje me këtë çeshtje dhe thotë se askujt nuk duhet t´i interestojë se si ajo dhe familja e saj e kanë përjetuar këtë ngjarje dhe se nuk i detyrohet askujt asgjë.

“Askush nuk e di çfarë ndodh pas Instagram-it dhe askujt nuk i intereson/dhemb për atë temë më shumë se mua, ndaj në të vërtetë nuk i detyrohem askujt asnjë përgjigje, por meqë ma pyetët shpesh. Jam shumë reale me ju, por gjërat që janë më me vlerë për mua s`do t´i trajtoja kurrë si tema Instagram-i. Instagram-i nuk është jeta ime, është një pjesë e saj. Unë zgjedh të ndaj gjërat e bukura, motivuese dhe artistike këtu dhe kaq. I vlerësoj shumë dashurinë dhe ngushëllimet dhe zgjedh të injoroj negativitetin dhe injorancën. Paqe”- shkruan Enca.
« Editimi i fundit: 24-06-2020, 23:36:44 nga InfoZ »

 • Postime: 21520
InfoZ
#7 ne: 10-06-2020, 19:13:46

Projekti u vonua për shkak të karantinës, por tashmë është gati!

Enca Haxhia ka publikuar sot klipin e ri “Ku mete”, që është tipik veror me notat e tij ritmike.

Për klipin është kujdesur MaxProduction, ndërsa për tekstin e këngës është marrë Enca së bashku me Mumën.

Si gjithmonë këngëtarja shfaqet shumë seksi dhe tërheqëse më një veshje me super dekolte që i thekson gjoksin bombastik.
Madje moderatorja Albana Osmani ka bërë edhe një shaka me modelin e klipit të ri, për të cilin thotë se mezi po i rrinë sytë në vend:

🙈🙈 Urime ty dhe të gjithëve ! 🌟”.

“Hhahaha falemindederit dritë”, ia kthen Enca.

Kënga ka tërhequr menjëherë vëmendjen e ndjekësve të këngëtares, të cilët mezi e prisnin rikthimin e saj pas karantinës./tirananews.al

 • Postime: 21520
InfoZ
#8 ne: 16-07-2020, 09:14:29
 

 

 

 

 

 • Postime: 21520
InfoZ
#9 ne: 16-07-2020, 09:15:26
 

 

 

 • Postime: 21520
InfoZ
#10 ne: 16-07-2020, 09:16:17
 

Enca ashtu sic nuk e keni pare ndonjehere

 • Postime: 21520
InfoZ
#11 ne: 01-08-2020, 16:20:47