Flori Mumajesi (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Flori Mumajesi (Lajme, Info, Foto, Video)

Flori Mumajesi (Lajme, Info, Foto, Video)

· 6 · 232

 • Postime: 22678
 • Karma: +0/-0

ne: 28-02-2020, 00:41:05
Teme per Florin

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 12-04-2020, 22:00:27
 

Flori Mumajesi është këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur. Flori siç është I njohur për publikun, emri i plotë i të cilit është Florian Mumajesi ka lindur në Tiranë dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar shqiptarë. E nisi gjithcka me grupin The Dreams qe me 1997 dhe pas shkeputjes nga grupi, e vazhdoi karrierën e tij si këngëtar duke mos anashkaluar pothuajse asnjë festival të mundshëm në Shqipëri apo Kosovë. Flori Mumajesi njihet si njeri prej kompozitoreve dhe kengetareve me te mire shqiptare. Veprat e tij kane zgjuar interesim te madh tek publiku shqiptar por edhe tek ai i huaj. Flori tani per tani eshte kompozitori me i kerkuar shqiptar dhe labeli i tij "Threedots", konsiderohet labeli me i kerkuar. Ai ka realizuar shume hite dhe shume bashkpunime me shume kengetar si: Elvana Gjata, Luar, Julka, Orinda Huta, Soni Malaj, Getoar Selimi, 2po2, Fuga, Arilena Ara, Klajdi Haruni, Bruno etj. Mendohet se çdo kenge qe kalon ne duart e maestro Mumajesit, kthehet ne nje hit te garantuar. /teksteshqip

 • Postime: 22678
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 17-07-2020, 08:52:26
Nje nga bashkepunimet me te suksesshme te Florit me Getin dhe Brunon

 • Postime: 22678
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 17-07-2020, 08:53:37
Suksesi edhe pertej kufijve i Florit me kengen spanjisht, Karma.

 • Postime: 22678
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 17-07-2020, 08:55:27
Nje nga kenget ne te suksesshme te Florit, Nallane

 • Postime: 22678
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 17-07-2020, 08:56:21
Flori me Getin, Dashni me Raki

Temat e fundit