×

Getinjo - Getoar Aliu (Lajme, Info, Foto, Video)

Getinjo - Getoar Aliu (Lajme, Info, Foto, Video)

· 6 · 26

 • Postime: 20956
InfoZ
ne: 02-03-2020, 10:44:14
Teme per Getinjon
 
« Editimi i fundit: 22-05-2020, 11:54:49 nga M A X »

 • Postime: 26279
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 14-04-2020, 20:59:54
 

Getinjo është këngëtar shumë i njohur. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më parë tani jan yje të estradës.

Në vitin 2004, Ghetto kthehet në Kosovë në vendlindjen e tij në Ferizaj dhe aty filloi të inspirohet për jetën dhe veprimtarinë e tij të ardhshme. Filloi të shkruante tekste të ndryshme mbi rrugën, pjesën e jetës që la pas dhe mbi çdo gjë që e rrethonte. Ka pasuar inçizimi i këngës së parë në vitin 2007 në një studio professionale në Prishtinë.

Në vitin 2009 u publikua videoklipi i tij i parë për këngën "Goodbye My Love". Pas shume videoklipeve me shume sukes, ai vendosi te ndronte emrin YOUNG GHETTO dhe me pas te mbante emrin aktual Getinjo. Gjithashtu Getinjo ka patur plot bashkepunime me producenta te njohur si BINI Record, ZZapp & Chris etj. /teksteshqip

 • Postime: 26279
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 14-04-2020, 21:03:07

 • Postime: 26279
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 22-05-2020, 11:53:35
 

Reperi i njohur kosovar, Getinjo ka qenë pasditen e sotme në një lidhje ‘Skype’ me emisionin e pasdites ‘Ftesë në 5’ në ekranin e ‘Top Channel’.

Ai ka treguar se si e ka kaluar karantinën, të cilën ka vendosur ta quajë ndryshe ‘Arrest shtëpie’, pasi e ka kaluar me njerëzit më e familjes, për të cilët shtoi se janë njerëzit më të shtrenjtë në jetën e tij.

I vënë përballë disa situatave, Getinjo tregoi se cilat janë 3 tiparet që vlerëson tek një femër.

“Njerëzia, karakteri dhe mençuria”, pohoi reperi duke shtuar dhe se sytë janë gjëja e parë që shikon tek ajo pasi sipas tij janë pasqyra e shpirtit.

Artisti zbuloi gjithashtu se është një djalë me shumë talente, e midis tyre një i pazbuluar është ai i aktrimit.

Getinjo shtoi se momentalisht nuk është në një lidhje dashurie megjithatë në të ardhmen do donte t’i sillte mamasë së tij një nuse për ta ndihmuar atë./revistawho.com

 • Postime: 26279
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 22-05-2020, 11:55:47
Getinjo Lelja  :D

 • Postime: 26279
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 22-05-2020, 11:57:18
Getinjo i pelqen vetja te duket si gangster meksikan  :P :D