Majk - Kastriot Rexha (Lajme, Info, Foto, Video) - Vipat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Majk - Kastriot Rexha (Lajme, Info, Foto, Video)

Majk - Kastriot Rexha (Lajme, Info, Foto, Video)

· 4 · 195

  • Postime: 22678
  • Karma: +0/-0

ne: 02-03-2020, 15:28:50
Teme per Majk

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 15-04-2020, 00:29:46
 

Majk është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Reperi Kastriot Rexha i njohur si Majk, kreu shkollen fillore ne sh.f. "Ismail Qemaili" kurse ate te mesmen ne "Gjin Gazull". Endrra e tij te cilen e ka realizuar tash me eshte te qenurit nje reper i famshem kosovar, e njohin e adhurojn dhe e degjojne pothuajse te gjithe. Suksesi i tij po shtohet dita-dites. Ne vitin 2005 formoi grupin TDS i cili tani eshte i perber nga Kastrioti (Majku) dhe Onati me te cilet ka arritur ne suksese mjaft te mëdha. /teksteshqip

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 15-04-2020, 00:30:07

  • Postime: 22678
  • Karma: +0/-0

#3 ne: 25-06-2020, 00:03:19
 

Javën që kaloi Capital T, Ledri Vula dhe Majk ishin pjesë të shumë diskutimeve.

Kjo pasi u fol për një prishje të raportit mes Majk dhe Capital T, si shkak i bashkëpunimit të këtij të fundit me Ledrin. Këto thashetheme u nxitën nga dy story në Instagram të reperëve. Në një video live në Instagram Capital T dhe Majk përgënjeshtruan lajmin, teksa autori i hitit “Akull” tha se së shpejti mund t’i shohim në një bashkëpunim të tre. Por dhe Ledri e Majk duket se kanë një surprizë për fansat.

Dyshja ka realizuar bashkëpunimin e parë së bashkë, teksa tashmë duhet të realizojnë vetëm videoklipin. Lajmin e ka bërë me dije Ledri, ku tha se përveç duetit me Dafinën e Lumi B, do sjellë edhe një duet me Majk.“Me Dafinën e kemi xhiruar klipin. Tani po presim ta xhirojmë edhe me Majkun, kënga ka përfunduar duhet vetëm klipi.”/lapsi

Temat e fundit