×

Morena Taraku (Lajme, Info, Foto, Video)

Morena Taraku (Lajme, Info, Foto, Video)

· 10 · 96

 • Postime: 21520
InfoZ
ne: 02-03-2020, 15:35:51
Teme per Morena Tarakun

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 15-04-2020, 00:09:40
 

Morena Taraku është këngëtare e njohur. Me transformimin e vet të pazakonshëm ka arritur majat e bukurisë. Është zgjedhur “Miss Kosova 2010”, “Miss Liberty of the World 2012", mori pjesë në “Miss Earth 2010”, ka përfaqësuar Shqipërinë në “Miss World 2012”; shijoi aventurën e saj në “VIP Shpija 3”, provoi veten si prezantuese e “Video Festit Muzikor”, është imazh publicitar i DigitAlb. Ka treguar edhe më shumë nga talenti i saj i fshehtë dhe, akoma është një ndër personazhet më të dashura të skenës vendëse. Ta njohësh privatisht, është kënaqësi e vërtetë, sepse krahas të gjitha sukseseve të cilat i ka arritur, ajo edhe më tej është shumë e shoqërueshme, e hareshme dhe vajzë shumë interesante. Ajo që pëlqehet tek Morena është edhe stili i saj i veshjes, i cili, para së gjithash, është i pazakonshëm, herë-herë edhe avangarde. Morena, tani e di se çka dëshiron. Mirëpo, është edhe e vetëdijshme për atë që posedon. Me buzëqeshjen e saj karakteristike thyen edhe karakteret më të vrazhda.

Në Qershor 2014, Morena Taraku merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "My Love", në bashkëpunim me Blero. Një Mis që kërkon të bëjë karrierë edhe në muzikë dhe siç bëjnë të ditur mediat, bukuroshja Taraku ka talent në muzikë. Ajo jo vetëm ka menduar ti hyjë seriozisht kësaj rruge, por tanimë ka zgjedhur edhe kompaninë me të cilën do punojë. Bëhet fjalë për kompaninë muzikore “elephant”. Morena përveçse një figurë e suksesshme në botën e modës dhe atë televizive, fillon të ketë sukses edhe në muzikë. /teksteshqip

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 15-04-2020, 00:10:27

 • Postime: 21520
InfoZ
#3 ne: 06-05-2020, 01:22:32
 

 

 • Postime: 21520
InfoZ
#4 ne: 06-05-2020, 01:23:07

 • Postime: 21520
InfoZ
#5 ne: 15-07-2020, 20:47:57
Nje foto normale e Morenes
 

 • Postime: 21520
InfoZ
#6 ne: 15-07-2020, 22:15:27
 Bikini photos


 

 

 

 • Postime: 21520
InfoZ
#7 ne: 15-07-2020, 22:16:26
 

 

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#8 ne: 16-07-2020, 12:16:48
Në muajin maj, këngëtarja Morena Taraku konfirmoi publikisht se është në një lidhje të re dashurie dhe ndihet shumë e lumtur. Konfirmimi i lidhjes erdhi fill pasi disa faqe në Instagram publikuan biseda ku pretendonin se kishin folur me këngëtaren. Kjo e fundit jo vetëm që tregoi se janë të sajuara, por pranoi se tashmë po shijon një romancë.Ajo nuk e bëri publik identitetin e mashkullit që i ka vjedhur zemrën, mirëpo tregonte bisedat e gjata që bënte në telefon.Gjithça ishte e bukur dhe Morena ishte e lumtur, por lidhja përfundoi shpejt.Këtë e ka bërë të ditur këngëtarja në postimin e fundit në Instagram, ku ka treguar se meriton më shumë.
“Të jesh single s’do të thotë që je i/e dobët, do të thotë se je i fortë mjaftueshëm për të pritur atë që meriton.”- janë fjalët në foton që la të kuptohet situatën aktuale.Para disakohësh Morena Taraku ka qenë e lidhur me miliarderin iranian, Sasha Sobhan, me të cilin i dha fund pak muaj pasi u zbulua nga mediat.Ai është djali i Ahmed Sobhani, ish ambasador i shtetit iranian në Venezuelë që është shquar për lidhjet e afërta përfshirë edhe ato biznesore me liderin e dikurshëm, Hugo Chavez./lapsi

 • Postime: 21520
InfoZ
#9 ne: 01-08-2020, 18:30:28
Morena provokuese si gjithmone