Shkencëtarët synojnë t’i përdorin smartfonët në dedektues të tërmeteve - Zeri.tech

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shkencëtarët synojnë t’i përdorin smartfonët në dedektues të tërmeteve

Shkencëtarët synojnë t’i përdorin smartfonët në dedektues të tërmeteve

· 1 · 97

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 01-10-2013, 14:50:03
Shkencëtarët synojnë t’i përdorin smartfonët në dedektues të tërmeteve
      


Për vite me rradhë, shkencëtarët janë munduar të mbledhin të dhëna në kohë reale mbi tërmetet. Megjithatë, një artikull i publikuar ditët e fundit në Bulletin of the Seismological Society of America mund të ketë gjetur një mjet më të …...
            

http://www.pcworld.al/shkencetaret-synojne-ti-perdorin-smartfonet-ne-dedektues-te-termeteve/
      

Temat e fundit