Lajmet e fundit nga Bota - Bota Sot

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lajmet e fundit nga Bota

Lajmet e fundit nga Bota

· 2 · 227

  • Postime: 15
  • Karma: +0/-0

ne: 16-12-2020, 01:18:00
 

Lideri i opozitës ruse Alexei Navalny ka mbërritur në Moskë për herë të parë që kur ai gati u vra nga një sulm me një agjent nervor vitin e kaluar. Fluturimi i tij nga Berlini u devijua nga një prej aeroporteve të Moskës në një tjetër, pasi mbështetësit u mblodhën për ta pritur atë.

Policia është gati dhe po pret uljen e tij. 44 vjeçari përballet me arrestim në Rusi. Vetë aktivisti tha se autoritetet ishin përpjekur ta eliminonin, por një gjë e tillë është mohuar deri tani nga Kremlini. Navalny përfundoi në koma në një fluturim në Siberi gushtin e kaluar.

Më vonë u zbulua se ai ishte helmuar me një agjent nervor të quajtur Novichok. Autoritetet ruse e kanë paralajmëruar Navalny se mund të përballet me burgim pai nuk ka respektuar një shërbim paraburgimi të vendosur nga një dënim i mëparshëm.

Ai gjithmonë e ka konsideruar çështjen si të motivuar politikisht. Navalny ka akuzuar Putin po bën gjithçka që mundet për të ndaluar që kundërshtari i tij të kthehet duke trilluar akuza të reja kundër tij. ©LAPSI.al
« Editimi i fundit: 17-01-2021, 19:45:12 nga M A X »

  • Postime: 277
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 14-03-2021, 00:19:05

Temat e fundit