Dubai pret qindra skiatorë mbi "borën artificiale" - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dubai pret qindra skiatorë mbi "borën artificiale"

Dubai pret qindra skiatorë mbi "borën artificiale"

· 2 · 170

  • Postime: 27102
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 19-12-2006, 16:33:04
Ski në mes të shkretëtirës. Kjo është aventura e re që po ndërmarrin një pjesë e mirë e evropianëve aq të dhënë pas sportit argëtues të skive.

Por sportdashësit nuk po synojnë më Alpet ne veri te kontinentit të tyre, por një destinacion te ngrohte, pikërisht Dubabin e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Ky shtet ka kthyer qëndrën më të madhe tregtare në një territor tip alpin, një mrekulli të mbuluar nga dëbora.

Instruktorja e skive Xhuli Dubosq thotë se njerëzit ende nuk mund t’i besojnë syve.

Ata e shohin nga jashtë dhe pyesin nëse bora artificiale është vërtet aq e butë dhe e lagësht dhe nëse vërtet brenda është aq ftohtë.

Rreth një milionë vetë kanë eksperimentuar tashmë te bëjnë Ski në Dubai.

Por këtë vit për shkak të mungesës së dëborës në pikat kryesore të Evropës, ky vend pret edhe më shumë vizitorë këtë sezon, të cilët tahsmë kanë bërë prenotimet e tyre.

Pikat kryesore turistike evropiane kanë njoftuar këtë vit se për shkak të dimrit mjaft të butë, këto vende nuk janë mbuluar me sasinë e mjaftueshme të dëborës për të ushtruar sportet dimërore, duke shprehur edhe keqardhjen për humbjet e mëdha që do të pësojnë këto vende gjatë këtij sezoni.

G.S.
« Editimi i fundit: 12-01-2021, 12:18:04 nga M A X »

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 17-12-2020, 01:05:13
 
« Editimi i fundit: 12-01-2021, 12:17:08 nga M A X »

Temat e fundit