Cfare eshte Algorand - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Algorand

   Cfare eshte Algorand

  · 1 · 16

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

  ne: 24-01-2023, 23:39:53
   

  Algorand është një blockchain dhe kriptovalutë që përdor një algoritëm i quajtur Pure Proof of Stake (PPoS) për të siguruar rregullimin e saj. PPoS është një metodë e konsensusit që lejon përdoruesit të kandidojnë për të qenë "validator" dhe të marrin pjesë në procesin e minierës, duke u bazuar në sasinë e ALGO që ata posedojnë dhe kanë depozituar si garanti. Kjo metodë e konsensusit synon të zvogëlojë kostot e minierës dhe të zvogëlojë rrezikun e manipulimit të sistemit. Algorand gjithashtu përdor teknologji të avancuar të sigurisë si zinxhir i shënuar dhe kriptografi e avancuar.

  Temat e fundit