Cfare eshte Avalanche - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Avalanche

 Cfare eshte Avalanche

· 1 · 41

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

ne: 24-01-2023, 23:48:08
 

Avalanche është një platformë e blockchain e decentralizuar që synon të ofrojë një ekosistem të shkallëzueshëm dhe të shumëpërdorueshëm për aplikacione dhe projekte të ndryshme të blockchain. Ajo ofron një rrjet të pavarur të sub-blockchains që mund të komunikojnë dhe të ndërveprojnë me njëri-tjetrin, duke ofruar një mënyrë të shkallëzueshme për të menaxhuar dhe siguruar transaksionet e blockchain. Avalanche përdor një algoritëm të konsensusit të quajtur Avalanche-X, i cili synon të ofrojë një mënyrë të shpejtë dhe të sigurt për të konfirmuar transaksionet e blockchain. Platforma gjithashtu ofron një API të hapur për zhvilluesit e aplikacioneve të tjera që mund të integrohen me Avalanche.

Temat e fundit