Cfare eshte Dogecoin - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Dogecoin

 Cfare eshte Dogecoin

· 1 · 69

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

ne: 24-01-2023, 23:58:57
 

Dogecoin është një kriptovalutë e hapur dhe e lirë që është krijuar fillimisht si një shaka dhe tallje në vitin 2013. Ai u krijua nga një programues i quajtur Billy Markus dhe u bazua në një meme interneti të quajtur Doge, që përdor një Shiba Inu si logon e saj. Dogecoin përdor një algoritëm të quajtur Scrypt, i cili është projektuar për të mundësuar miniera me pajisje të thjeshta dhe me kosto të ulët. Dogecoin ka një sasi të madhe më të lartë të maksimumit të monedhave në raport me Bitcoinin, cka e bënë më të në dispozicion për përdorimin e përditshëm.
Dogecoin është i njohur për komunitetin e tij të fuqishëm dhe për mbështetjen e saj të madhe në rrjetet sociale. Disa nga përdorimi i saj i quajtur të jetë micropayments, duke donuar në organizata të mirëqenies dhe në projekte të ndryshme. Por, siç është me të gjitha kriptovalutat, kërkon investimin e kujdesshëm dhe këshillimin e një eksperti përpara se të investoni, sepse është subjekt i volatilitetit të lartë dhe rreziqeve.

Temat e fundit