Cfare eshte Litecoin - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare eshte Litecoi

Cfare eshte Litecoi

· 1 · 144

  • Postime: 25494
  • Karma: +0/-0

ne: 24-01-2023, 23:53:25
 

Litecoin është një kriptovalutë e hapur dhe e lirë që është konsideruar si "argjendi" i kriptovalutave (ari eshte bitcoin) dhe është i ngjashem me Bitcoinit. Litecoin përdor një algoritëm të quajtur Scrypt i cili është projektuar për të mundësuar miniera me pajisje të thjeshta dhe me kosto të ulët. Litecoin ka një kohë të transaksionit të shkurtër dhe një sasi të madhe më të lartë të maksimumit të monedhave në raport me Bitcoinin, cka e bënë më të në dispozicion për përdorimin e përditshëm. Litecoin gjithashtu ofron një zgjidhje më të shpejtë dhe më të lirë për transaksionet e micropayments. Litecoin është i njohur për shpejtësinë dhe eficiencën e tij.
Emri: Email:
Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Temat e fundit