Cfare eshte Monero - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Monero

 Cfare eshte Monero

· 1 · 32

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

ne: 24-01-2023, 23:42:43
 

Monero është një kriptovalutë e hapur dhe e lirë që përdor teknologjinë e zbulimit të jashtëm të transaksioneve (RingCT) për të siguruar anonimitetin e transaksioneve. Përdor një algoritëm të quajtur CryptoNight, i cili është projektuar për të mundësuar miniera me pajisje të thjeshta dhe me kosto të ulët. Monero gjithashtu përdor teknologji të tjera të sigurisë si zinxhir i shënuar dhe kriptografi e avancuar. Përdoruesit e Monero mund të dërgojnë dhe të marrin fondet pa qenë të identifikuar dhe pa mundur të rastësisht ose e namërisht të ndjeken. Monero është i njohur për anonimitetin dhe privatesinë e tij.

Temat e fundit