Cfare eshte Near Protocol - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Near Protocol

 Cfare eshte Near Protocol

· 1 · 32

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

ne: 24-01-2023, 23:40:47
Near Protocol është një blockchain shkëmbimit të lirë dhe të hapur që synon të ofrojë shërbime të shpejta dhe të lira për aplikacionet dhe përdoruesit e saj. Ajo përdor një algoritëm të konsensusit të quajtur Proof of Stake shumë të shpejtë (PoS) që lejon përdoruesit të kandidojnë për të qenë "validator" dhe të marrin pjesë në procesin e minierës, duke u bazuar në sasinë e NEAR që ata posedojnë dhe kanë depozituar si garanti. Near Protocol gjithashtu përdor teknologji të avancuar të shkallëzimit që synon të mundësojë aplikacione të shpejta dhe të lira për përdoruesit e saj.

Temat e fundit