Cfare eshte Ripple XRP - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Ripple XRP

 Cfare eshte Ripple XRP

· 1 · 117

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

ne: 25-01-2023, 00:03:11
 

XRP është një kriptovalutë e njohur edhe si Ripple, e cila është krijuar nga kompania Ripple Labs. XRP është konceptuar si një mjet i pagesës për të ndihmuar bankat dhe institucionet financiare në transaksionet e tyre të brendshme dhe të jashtme, duke ofruar një mënyrë të shpejtë dhe të lirë për të kryer këto transaksione. XRP është ndërtuar mbi teknologjinë blockchain dhe përdor një algoritëm të konsensusit të quajtur Ripple Protocol Consensus Algorithm (RPCA) për të siguruar rregullimin e saj. XRP është i njohur për shpejtësinë dhe eficiencen ne kryerjen e transaksionve monetare online.

Temat e fundit