Cfare eshte Tether - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Tether

 Cfare eshte Tether

· 1 · 138

  • Postime: 25496
  • Karma: +0/-0

ne: 25-01-2023, 00:12:23
 

Tether (USDT) është një stablecoin që është i lidhur me vlerën e dollarit amerikan. Stablecoin është një kriptovalutë që synon të mbajë vlerën e saj të ngjashme me një valutë fiat apo mall të caktuar. USDT është ndërtuar mbi blockchain Ethereum dhe Bitcoin, dhe është krijuar nga Tether Limited.
USDT është i kontrolluar dhe i certifikuar nga një sistem i treguar i kontrollit të besueshmërisë për të siguruar që 1 USDT gjithmonë të jetë i lidhur me 1 dollar amerikan. Kështu, përdoruesit mund të shkëmbejnë USDT me besim të plotë se ata do të marrin vlerën e tyre dollarë për USDT-në e tyre. Kështu, USDT ofron avantazhet e kriptovalutave, siç janë transaksionet e shpejta dhe të lira, me sigurinë e një valute fiat të njohur si dollar amerikan.

Temat e fundit