Cfare eshte TRON - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare eshte TRON

Cfare eshte TRON

· 1 · 124

  • Postime: 25515
  • Karma: +0/-0

ne: 24-01-2023, 23:50:13
 

Tron (TRX) është një kriptovalutë dhe platformë blockchain e decentralizuar që synon të ofrojë një mënyrë të lirë dhe të hapur për zhvilluesit për të krijuar dhe zbatuar aplikacione të decentralizuara (dApps). Ajo përdor një algoritëm të konsensusit të quajtur Delegated Proof of Stake (DPoS) për të siguruar rregullimin e saj. TRON është ndërtuar mbi blockchain Ethereum dhe është konceptuar si një platformë e hapur që mundëson zhvilluesit të krijojnë dApps në një mënyrë të thjeshtë dhe të lirë. Platforma gjithashtu ofron një token nativ të quajtur TRX, i cili mund të përdoret për të paguar tarifat e transaksioneve dhe për të ndërtuar dhe zbatuar aplikacione të decentralizuara.
Emri:

Email:
Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?: