Cfare eshte Uniswap - Web3/Crypto

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfare eshte Uniswap

 Cfare eshte Uniswap

· 1 · 7

  • Postime: 25470
  • Karma: +0/-0

ne: 24-01-2023, 23:46:01
 

Uniswap është një platformë e decentralizuar e shkëmbimit (DEX) që lejon përdoruesit të shkëmbejnë direkt kriptovaluta pa ndërmjetësimin e një bursë të tretë. Ajo përdor një algoritëm të quajtur Automated Market Maker (AMM), i cili synon të ofrojë një mënyra të thjeshtë dhe efektive për të shkëmbyer kriptovaluta. Uniswap është ndërtuar mbi Ethereum blockchain dhe përdor smart contract-et për të menaxhuar dhe siguruar transaksionet e shkëmbimit. Platforma gjithashtu ofron një API të hapur për zhvilluesit e aplikacioneve të tjera që mund të integrohen me Uniswap-in. Uniswap është një nga platformat më të njohura dhe më të përdorura të shkëmbimit të decentralizuar.

Temat e fundit