×

Ja si punoj me PHP

Ja si punoj me PHP

· 15 · 2458

 • Postime: 68
 • Gjinia: Mashkull
amaterboy
ne: 10-08-2005, 06:35:04
Tung desha tju tregoj se si punoj (dizajnoj) me PHP më lehtë.

Një herë e dizajnoj faqen me HTML pastaj hapi Macromedia Dreamweaver MX 2004 dhe e bëj save as to PHP. aty ke edhe ASP e shum gjera tjera. Nuk e di pse i komplikoni punët me Apache, MYSQL etj.

 • Postime: 23536
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#1 ne: 10-08-2005, 16:40:55
Cdo te thote qe e ruan punen e bere ne HTML ne PHP? Me HTML ben nje faqe statike, ndersa PHP eshte dinamike dhe ka programim brenda. Mund ta sqarosh pak me shume kete punen tende ne PHP?

 • Postime: 68
 • Gjinia: Mashkull
amaterboy
#2 ne: 11-08-2005, 08:22:34
një herë punoj një faqe me HTML (index.html) pastaj faqen që e kam punuar (index.html) e konvertoj (e bëj save as...) në PHP. Shumë thjeshtë pastaj Macromedia Dreamweaver MX 2004 e ruan (index.html) në index.php

 • Postime: 23536
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 11-08-2005, 09:46:53
Prapashtesa e faqes qofte html, htm, php, asp apo cfare do tjeter nuk do te thote asgje me ate qe ajo faqe eshte ne te vertete.

Nje faqe dinamike si PHP, ASP apo JSP eshte nje faqe qe punon me nje databaze, ku eshte vendosur informacioni dhe si e permenda me pare aty ka programim.

 • Postime: 68
 • Gjinia: Mashkull
amaterboy
#4 ne: 13-08-2005, 04:25:16
po atëher dizajni në PHP si do të ishte e mundur????

 • Postime: 8
 • Gjinia: Mashkull
kristi
#5 ne: 13-08-2005, 07:27:20
Meso php
Ne php nuk vidhet si ne html qe hap faqen e ben edit with frontpage dhe i merr.
Me in love with php/mysql ;)

 • Postime: 68
 • Gjinia: Mashkull
amaterboy
#6 ne: 13-08-2005, 14:48:30
Me in love with php/mysql ;)


ket nuk e kam te kjart ca don me thon

 • Postime: 454
 • Gjinia: Mashkull
php
#7 ne: 05-09-2005, 18:10:41
Tung desha tju tregoj se si punoj (dizajnoj) me PHP më lehtë.

Një herë e dizajnoj faqen me HTML pastaj hapi Macromedia Dreamweaver MX 2004 dhe e bëj save as to PHP. aty ke edhe ASP e shum gjera tjera. Nuk e di pse i komplikoni punët me Apache, MYSQL etj.

 • Postime: 56
kiki_gj
#8 ne: 30-06-2006, 05:45:11
tung
sa po e shoh kjo nuk eshte programim ne php, pasi ph eshte gjuhe programuse e cila shfrytzon databazen e mysql.
nderitimi i faqes ne html dhe kovertimi ne php nuk nenkupton asgje pasi kodet e html dallojn nga PHP.
andaj mso u beni merak se kjo pun nuk vlen asgje.
ps.me trego si do te beje nje login nga html ne php me thuaj

 • Postime: 4
MefaStar
#9 ne: 05-07-2006, 13:57:59
Pasi kemi filluar kete tem kisha dashur t'ju pyes
Me qfar programi me punu PHP faqe
psh: Front Page per Html Htm ...
por për PHP din naj kush se me qfar programi punohet
flm ju pershendes

 • Postime: 3785
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#10 ne: 05-07-2006, 15:41:39
por për PHP din naj kush se me qfar programi punohet
flm ju përshëndes

Macromedia (Adobe) Dreamweaver.

Por me së pari duhet të mësosh PHP si gjuhe, për çfarë përdoret ajo dhe mënyrat e programimit me te. Tutoriale për PHP ka plot ne Internet.

 • Postime: 5
kasperina
#11 ne: 25-06-2007, 17:14:39
amaterboy me qen ashtu programimi ateher ti po i ditke te gjitha ato gjuhet programuese, qe po i ofrojka dreamweaver me Save As, por nuk qendron puna ashtu, se me php nderton njeriu web aplikacion pra eshte nje programim i vertet, gjithashtu edeh asp, etj etj, mbeteni te pershendetur.

 • Postime: 675
 • Gjinia: Mashkull
Terenc
#12 ne: 27-06-2007, 00:50:45
Mefastar. N.q.s. e ke për hete të parë them qe të merresh  me përpara me html sepse është shumë e thjeshtë. Pastaj ç'do gjë qe ke nevojë për ndihmë, zeriyt.com ta ofron këtë mundësi. ;)

Programe pirate nuk lejohen ne këtë forum. Nuk mund ta postojmë programin qe të duhet për me punu.  ;)
« Editimi i fundit: 04-07-2007, 19:42:30 nga Terenc Pepa »

 • Postime: 404
OnlineBP
#13 ne: 18-07-2007, 21:55:33
Te dish mire PHP dhe te kesh deshire i ben te gjitha faqet ne wordpad! pastaj i hedh ne server!

Nese ndonje do ndonje liber mbi PHP si per shembull "php for dummies" le te me coje nje PM !

 • Postime: 3
mistersiozi
#14 ne: 19-10-2007, 04:52:54
Tung desha tju tregoj se si punoj (dizajnoj) me PHP më lehtë.

Një herë e dizajnoj faqen me HTML pastaj hapi Macromedia Dreamweaver MX 2004 dhe e bëj save as to PHP. aty ke edhe ASP e shum gjëra tjera. Nuk e di pse i komplikoni punët me Apache, MYSQL etj.

Me këtë qe thate, me fal por siç i themi ne nga anet tona, ja ke futur me top. Pse-ne, ta shpjegoi maxi me lartë.