Alb-Tech :: Hosting Service - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

E Pershtatshme?

PO
5 (50%)
JO
5 (50%)

Numri i anetareve qe votuan: 9

Alb-Tech :: Hosting Service

· 12 · 2099

Alb-Tech :: Hosting Service

· 12 · 2099

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  ne: 04-09-2005, 08:40:35
  Alb-Tech :: Hosting Service

  Alb-Tech ofron hosting me qmime te volitshme duket filluar prej ketyre paketave:

  Personale 
  80 mb hapsire
  1 gb transfer
  3 SubDomains
  1 Ftp Account
  8 email acc.
  2.80 euro/muaj + Domain 11 €/vit


  Biznes
  140 mb hapsire
  2.2 gb transfer
  6 SubDomains
  3 Ftp Account
  18 email acc.
  4.80 euro/muaj + Domain 11 €/vit


  Ideaje
  320 mb hapsire
  4.2 gb transfer
  26 SubDomains
  6 Ftp Account
  23 email acc.
  7.80 euro/muaj + Domain 11 €/vit


  Profesionale
  580 mb hapsire
  7.2 gb transfer
  unlimited SubDomains
  12 Ftp Account
  unlimited email acc.
  12.80 euro/muaj + Domain 11 €/vit


  -Hostat e juaj jan ne SO LINUX me CPU Dual Xeon me nje memorje minimumi 2048MB.

  Te gjitha paketat i permbaj keto opcione:
   
  Email Accounts 
  -Web Based Email
  -Email Forwarding
  -Autoresponder
  -Catch All Email
  -Mailing List
  -Email Filter
  -Email Aliases
  -Spam Assassin
  -ClamAV Anti-Virus 
  Domains
  -Sub Domains
  -Addon Domains
  -Parked Domains
  Software Support
  -CGI-BIN
  -Perl
  -PHP w/Zend Optimizer 
  -Python
  -Imagemagick w/GD 
  -Server Side Includes 
  -Frontpage Extensions
  Database
  -MySQL
  -phpMyAdmin
  Web Statistics
  -AWstats
  -Webalizer
  -Raw Access Logs
  -Bandwidth Meter
  Multimedia
  -Real Audio/Video
  -Shockwave/Flash
  -Windows Media
  Website Control
  -24x7 FTP Account
  -Anonymous FTP
  -Control Panel
  -Web File Manager 
  Pre-Installed Scripts
  -Fantastico
  -CGI-Center
  Advanced Options
  -Custom Error Pages
  -Cron Jobs
  -Pass Protected Directory
  -URL Redirects
  -MIME Types
  -Apache Handlers
  -Hot Link Protection
  -Leech Protect
  -Backups
  ----------------------------------------------------------
   
  Kontakti:
  044/108-397 & 044/258-671
  info: info@alb-gateway.com

  Copyright © 2004-2005 Alb-Tech. All rights reserved

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 04-09-2005, 09:24:26
  Cila eshte adresa e faqes tuaj?

  • Postime: 68
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 04-09-2005, 11:36:31
  me duket kjo ishte http://www.alb-tech.org/ se e pashe pak me pare

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #3 ne: 06-09-2005, 19:09:33

  • Postime: 3
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #4 ne: 06-09-2005, 19:24:36
  RISI`t ne Alb-Gateway:
  *Jep email llogari falas deri ne 4 mb hapsir[emrijuaj@alb-tech.org]
  *Se shpejti edhe free hosting me 3 mb hapsire me Subdomain, pothuajse te gjitha opcionet tjera qka i permbajn paketat ne alb-gateway.

  • Postime: 455
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 03-02-2006, 07:33:54
  Vallqo shum mire amo ateher kur e keni pas hapsiren shum njez i keni matretu  me te dheat e tyre qe kan pas ne host te cilat kan humb po thuaj se 99.9%

  • Postime: 3782
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 02-06-2006, 00:56:11
  As http://www.alb-gateway.com, as http://www.alb-tech.org/ nuk punojnë...

  Kjo nuk tregon seriozitet!

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 02-06-2006, 09:48:36
  Shumë pak i janë futur seriozisht industrise se hostingut. Shumica e atyre qe marrin përsipër te bëhen sherbyes webi nuk ia kanë idenë se çfarë duan te bëjnë dhe pasi e kanë nisur e kuptojne se nuk janë gjekundi. Sot për sot e vetmja firmë serioze është shqiperiahost.com
  Ka dhe disa te tjera qe mund te konsiderohen serioze, por jo ne nivelin e ShqiperiaHost.

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 08-12-2009, 19:51:24
  SA HERE E KAM THENE UNE QE SKA FIRMA SERIOZE SHQIPETARE ? SEPSE ARSYE E VETME QE ATO JANE FITIMI DHE JO PRETENDIM PER TE ARDHMEN E TYRE. MEGJITHATE SHQIPERIAHOST KA TREGUAR SE ESHTE ME SERIOZE "JO PERHERE"

  • Postime: 174
  • Karma: +0/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 20-01-2010, 00:53:50
  te hapesira mos ke bere gabim psh 80mb ne 80 gb??
  LOL 80 mb hapesire eshte shume pak  dhe cmimi sh i shtrenjt

  Nese ndonjeri eshte i interesuar per reseller hosting te me kontaktoj mua :) Hapesira deri ne 100 GB max per llogari (plani do jete sipas deshirave tuaja)

  FLM

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #10 ne: 20-01-2010, 01:00:20
  Shikoni se ky sherbim eshte reklamuar para gati 5 vjeteve. :)

  • Postime: 174
  • Karma: +0/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #11 ne: 20-01-2010, 15:21:42
  Shikoni se ky sherbim eshte reklamuar para gati 5 vjeteve. :)
  oooooooohhoooooooo po mbylle fare kete teme lol

  Une hyra ketu kur pash sondazhin qe postohet ne faqen e pare

  Temat e fundit