Çfar llojë serverash përdorni ? - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Çfar llojë serverash përdorni ?

Çfar llojë serverash përdorni ?

· 4 · 911

 • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 15-03-2008, 22:43:24
Hej përshëndetje nga konjaku...
Mendova të hap këtë temë pasi edhe un kam diçka për tju pyetur sa i përket serverave apo databazave ku ju i ruani materialet për web faqen tuaj...
Desha të më tregoni çfar mënyrash përdorni çfar lloje serverash nga ato free të paguar apo dikush që ka ne shtepi//


Pyetja ime është se si mund të krijojm nje databaz në PC tonë.
Mesa di un ka Windows Server 2003 i cili punon vetëm për punën e serverave....

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 15-03-2008, 23:18:30

Desha të më tregoni çfar mënyrash përdorni çfar lloje serverash nga ato free të paguar apo dikush që ka ne shtepi//


Për webfaqen time përdor serverin free dhe këtë që e kam në shtëpi, në Debian Linux.
Kodi: [Zgjidh]
Apache/2.2.3 (Debian) Server at alb.dyndns.org
Citim
Pyetja ime është se si mund të krijojm një databaz në PC tonë.

Në shfletues shkruan:
http://localhost/phpmyadmin/

dhe ke pamjet si më poshtë: • Postime: 416
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 16-03-2008, 00:42:45
Te faleminderit per pergjigjen tende, por mendoj se nuk me ke kuptuar plotesisht ose un nuk ju kuptova aq sa duhet... pyetja ime eshte nese PC teme mund ta bej Server dhe nese e bej a do funksionoj ne rregull apo do te punoj vetem me serverin. Dhe nese ajo qe ke paraqitur esht ndonje software apo ne web web faqe.
Un kam server ne freehostia dhe ka sherbime te shkelqyera por ngarkimi me shkon ngadal...

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 16-03-2008, 07:59:25
... pyetja ime është nëse PC teme mund ta bëj Server dhe nëse e bëj a do funksionoj ne rregull apo do të punoj vetëm me serverin.
Funksionon  ;)
Ky është vetëm një webserver. PC e shfrytëzon edhe më tutje si më parë!
...Këto që kam paraqitur janë në Linux. Për më shumë nëse do, mund të lexosh këtu!

Temat e fundit