Cfare OS i keni serverat ? - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare OS i keni serverat ?

Cfare OS i keni serverat ?

· 5 · 715

 • Postime: 61
 • Karma: +0/-0

ne: 12-10-2008, 19:09:13
Pershendtje
jam interesuar te di cfare OS i keni serverat
Cfare OS do te preferoni
dhe pse do te preferonit ate OS?

une per vete Centos
Pse centos kam lexuar qe eshte stabel
i sigurte
i shpejt
perdor pak CPU dhe RAM

Do isha i interesuar te dija me shume per Ubuntu Server

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#1 ne: 14-10-2008, 19:53:31
Unë kam 3 Linux (CentOS me duket...) , njeri ka edhe asp (me addon...) dhe kam edhe 2 PC  Ubuntu 8.04 dhe Windows 2003 ne pune...(Servera qe i perdor për demostrim dhe për te shkurtuar pune me upload... :P)

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-10-2008, 22:14:46
Linux perdor ne pergjithesi, por kam dhe nje Windows , gjithsesi nuk dalloj ndonje ndryshim midis tyre  hmmmmm:

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 18-10-2008, 09:40:23
Serveri ku strehohen ZY, GSH dhe disa faqe te tjera ka CentOS.

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 18-10-2008, 11:24:16
Unë i kamDEBIAN GNU Linux.

Arsyet:
-i lehtë për procesorin
-stabil
-shumë i sigurtë.

Temat e fundit