Cilin sistem operativ ma preferoni per nje dedicated server? - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cilin sistem operativ ma preferoni per nje dedicated server?

Cilin sistem operativ ma preferoni per nje dedicated server?

· 4 · 628

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-08-2008, 20:45:36
100 % du me ble nje dedicated server tek ovh.co.uk, por spo di qfar sistemi operativ te zgjedhi cilin ma preferoni ju?

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-08-2008, 22:10:16
100 % du me ble një dedicated server tek ovh.co.uk, por s'po di qfar sistemi operativ te zgjedhi cilin ma preferoni ju?

Personalisht kam server tek OVH dhe momentalisht kam nje EG Plan ne te cilin eshte i instalur LINUX Redhat - Release 2 (Webmin)

E kam provuar Windows + Plesk ne keto performanca por e kam larguar menjeher dhe e kam kthyer ne LINUX sepse per performancat qe ka ky server LINUX esht me i shpejt, nese blen server me te fort shembull MG ose HG Plan atehere Windows + Plesk esht me e mira.

Ndonje mendim tjeter nga ndonje expert do te ishte e mirpritur edhe nga une sepse edhe un nuk i kam punet perfect dhe mendoj se nuk po i shfrytezoj 100% performancat e serverit tim.

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-08-2008, 14:58:33
Citim
Cilin sistem operativ ma preferoni për një dedicated server?
Debian GNU/Linux

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#3 ne: 23-08-2008, 16:49:54

Temat e fundit