Host Per Site Warez, Porno, etj - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Host Per Site Warez, Porno, etj

Host Per Site Warez, Porno, etj

· 6 · 1492

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

ne: 27-07-2008, 01:06:36
Shumica e hosteve kan rregulla mese fikse qe nuk lojojne site warez, porno, etj.
Ja Pershembull qfar nuk lejon hosgator.com

Examples of unacceptable material on all Shared and Reseller servers include:

IRC Bots, Proxy Scripts / Anonymizers, Pirated Software / Warez, image, filedump, mirror, or banner-ad services (similar to rapidshare, photobucket, or commercial banner ad rotation), affiliate servers, topsites, commercial audio streaming (more than one or two streams), Escrow, High-Yield Interest Programs (HYIP) or related sites, Investment sites (FOREX, egold exchange), sale of any controlled substance without prior proof of appropriate permit(s), AutoSurf sites, Bank Debentures, Bank Debenture Trading Programs, Prime Banks Programs, lottery sites, muds / rpg's, hate sites, hacker focused sites/archives/programs, or sites promoting illegal activities, IP Scanners, Brute Force Programs, Mail Bombers and Spam Scripts. Forums and or websites that distribute or link to warez content are prohibited.

Prandaj doja te pyesja se sa i zbatojne sipas jush keto rregullo keto site apo i shkruajn sa per te qen ne rregull vet dhe se dyti qfar hosti mund te perdorish per te ngritur nje sit warez, porno, etj qe ne hostet normale nuk lejohen ?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 29-07-2008, 14:05:50
Shiko rezultatet qe te dalin ketu: http://www.google.com/search?q=adult+hosting&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Por ki parasysh se hoste te specializuara per Warez e porno jane relativisht te shtrenjte.

Une di gjithashtu se edhe Blogger.com lejon materiale porno, por duhet te kesh vendosur nje faqe hyrese me pare, qe lajmeron natyren e faqes qe ke krijuar.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 30-07-2008, 21:44:42

Por ki parasysh se hoste te specializuara për Warez e porno janë relativisht te shtrenjte.


Ndoshta nuk u shpjegova shum mire me siper, pasi ajo qe doja te pyesja eshte ndonje i ngjashem ne hapesir dhe sherbime si hosgator.com pershembull, por te jet i perafert edhe ne qmime, pra nje klon te hostgator por qe pranon dhe warez dhe porno etj.

Unë di gjithashtu se edhe Blogger.com lejon materiale porno, por duhet të kesh vendosur një faqe hyrese me pare, qe lajmeron natyren e faqes qe ke krijuar.

Sa per blogger e di qe lejon bloge porno, por ato te tipit warez edhe pse nuk gjeta ndonje gje shum fikse kam pare se shum wareza qe kishin filluar te beheshin shum te njohur dhe te vizituar jan bllokuar dhe mbesin te mbyllur si dominio.

Videot dhe figurat nudo duhet te jen private ose te mblohen nga nje njoftim hyre qe theksove dhe ti max, ndalohet shkrime, foto, video qe promovojne pedofilin apo shfaqin skena makabere, ndalohet perdorimi i materialeve te blogut per qellime fitimi duke reklamuar site te tjera qe ju sjellin fitime.
Keto ishin nder kryesoret rreth pornografis ne blogger.

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 31-07-2008, 01:48:16

#4 ne: 12-09-2008, 11:47:06
Hi bro ,

I Recommend To You Wrzhost.ir  :)

You Can check it http://www.wrzhost.ir

Regards;

 • Postime: 674
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 09-06-2009, 11:04:37
Shume e drejte ajo cfare thote skenderbej ne kete postim te fundit.
Atehere per sa i perket siteve warez dhe ku mund te hostohen ato. Ka 2 oferta ku njera eshte per shared hosting qe nuk ja vlen por ja vlen nga cmimi qe ka sepse eshte lire. Tjetra eshte te kesh nje server te DEDIKUAR qe lejon warez. Si une dhe skenderbej me lart kemi provuar mbi 10 te pakten deri tani dhe e dim mire se kush ja vlen e kush jo. Nese do nje host tarifat fillojne nga 2 $ ne muaj deri tek 15 $ ne muaj ku eshte i dedikuar dhe eshte shume i mire gje qe pak shume site warez kan server te dedikuar. Nese ndonje eshte i interesuar mund te kontaktoj me mua nepermjet mesazheve private tek zeriyt.
Nderime! ;)

Temat e fundit