Kerkoj nje hosting - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kerkoj nje hosting

Kerkoj nje hosting

· 20 · 1394

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-09-2008, 21:14:42
Hi pershendetjeni por kerkoj te ndertoj nje websit,
Por e kam te veshtir qe te zhjeth nje per te bler se kam provuar disa free por nuk me pelqejne dua te ndertoj nje vet. Por do te doja te me tregonte ndokush ndonje faqe shqiptare seperse me duhet ne shqip paneli i adminit.
Por edhe cemimi te jet i arsyeshem :D

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 26-09-2008, 22:19:21
Me sa di une edhe ato pak "kompani" shqiptare hostimi nuk kane panelin ne shqip.

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-09-2008, 22:26:17
Ose te jet pagimi jo me kart krediti por me bak ose wester union.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-09-2008, 22:45:41
Ke shikuar tek pejahosting [pike] com, pagesat me banke, wester union, paypal

 • Postime: 404
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 26-09-2008, 23:09:13
Ose te jet pagimi jo me kart krediti por me bak ose wester union.

Me mire kontaktoji me email dhe thuaji se do tja dergosh leketme ane te wester union.

po me sa kam pare une hostet shqiptare jane shume te shtrenjta dhe nuk kane parametra te mire (bandwidth mujor i vogel, po ashtu edhe Webspace kane shume shume shume shume pak).

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#5 ne: 26-09-2008, 23:37:06
Çfarë website do hapesh ti driniluka?

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#6 ne: 27-09-2008, 14:35:05
ishqip.com ofron host me panel administrimi shqip (paneli eshte krijuar nga vete ne...)

 • Postime: 32
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 27-09-2008, 15:46:23
Hi pershendetjeni por kerkoj te ndertoj një websit,
Por e kam te veshtir qe te zhjeth një për te bler se kam provuar disa free por nuk me pëlqejnë dua te ndertoj një vet. Por do të doja te më tregonte ndokush ndonjë faqe shqiptare seperse më duhet ne shqip paneli i adminit.
Por edhe cemimi te jet i arsyeshem :D

Ke shumë zgjedhje për hosting:) por duhet qe hostingu të ket kualitet:)
kshtu nese deshiron hosting me njofto ne PM me hapsira cfar deshironi shumë të lir:)

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 27-09-2008, 21:00:55
Çfarë website do hapesh ti driniluka?
Nje te thjeshet mor te ket nje cop forumi edhe nje server per shkarkim file-sh si mp3 video e disa te tjera.

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 27-09-2008, 21:08:54
ishqip.com ofron host me panel administrimi shqip (paneli është krijuar nga vete ne...)
E kam provuar por atije nuk ka asgje jan jsht linje, nuk po mbajne dot veten e tyre edhe jo me te mbajne te tjere (pa ofendim)

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 27-09-2008, 21:17:44
Ti sapo ofendove ishqip

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 27-09-2008, 21:23:47
Ti sapo ofendove ishqip
Po jo se nuk e ofendova por atije nuk ka asnje gje per ta parositur si kan te gjith webet qe japin hosting une nuk e mar vesh se si funksionojne ata?

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#12 ne: 27-09-2008, 23:36:26
driniluka , ku e ke provuar ti ? unë deri sot nuk kam shitur asnjë host  hmmmmm: hmmmmm: hmmmmm:

Pyetje : Pse nuk ka asgjë për te porositur ?
Përgjigje : Sepse ne nuk merremi me shitje hosti por kryesisht me ndërtimin e faqeve dhe hostimin e tyre ne serverin tonë !
Pyetje : Pse themi qe shesim edhe hoste ?
Përgjigje : Sepse mundemi te shesim por nuk është ky qëllimi ynë.

Ju lutem të mos thoni nuk është gjë pa e provuar akoma !


(e bashkangjitur është një pamje e panelit te kontrollit , sistemi është akoma duke u perpunuar dhe nuk janë shtuar akoma nëndomen)

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 27-09-2008, 23:57:37
Një te thjeshet mor te ket një cop forumi edhe një server për shkarkim file-sh si mp3 video e disa te tjera.

hahahahaah sa te thjesht e dashke. MP3 & VIDEO mos thuaj dua host por data center :D

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 28-09-2008, 11:42:17
Citim nga: A$H Da Master ne 27-09-2008, 23:57:37
hahahahaah sa te thjesht e dashke. MP3 & VIDEO mos thuaj dua host por data center :D

Po,por a di ti se ku mund te gjej nje? Po te jet edhe i lir  :D

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 28-09-2008, 16:16:34

Po,por a di ti se ku mund te gjej një? Po të jet edhe i lir  :D

Blije nga KETU :D :D :D :D

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 29-09-2008, 08:09:19
Të hostosh mp3 dhe video dhe te jete lire, nuk besoj se do te ofroj dikush, ky eshte mendimi im!

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 01-10-2008, 19:06:22
Të hostosh mp3 dhe video dhe te jetë lirë, nuk besoj se do të ofroj dikush, ky është mendimi im!
Te jet lir ne kuptimin qe te jet nje cemeim i arsyeshem ndaj e dua edhe kompani shqiptare, se edhe une falas dua qe ti shkarkoj populli nuk kam ndonje interes :D ;), se edhe ato qe do ngarkoj shumicen me duhet ti ble se edhe ketej nuk i gjen rruges  :perqafim.
Edhe nese ke kerkuar  hmmmmm: ne webe te huaj  :S shume te paket edhe te rrell jan ata site qe kan shkarkime falas.

 • Postime: 406
 • Karma: +1/-0

#18 ne: 01-10-2008, 19:52:10
Citim
Edhe nëse ke kërkuar  hmmmmm ne webe të huaj  pershtjellim shumë te paket edhe te rrell jan ata site qe kan shkarkime falas.
nuk i kan len per qejf me pages ata , i kan me pagese sepse edhe ata duhet te paguajne per to (eshte ai muhabeti i te drejtave te autorit...nese edhe ti i blen me te drejta autori kenget ateher mund t'i hostosh ne cdo kompani.)

 • Postime: 1116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 01-10-2008, 20:36:08
nuk i kan len për qejf me pages ata , i kan me pagese sepse edhe ata duhet te paguajne për to (është ai muhabeti i te drejtave te autorit...nëse edhe ti i blen me te drejta autori këngët atëherë mund t'i hostosh ne çdo kompani.)
Po per kete ke te drejt, por ja mendo pak a ja vlen qe te shkarkosh nje keng 5-10€? Do te thuash se mund te gjesh edhe me lir, jam dakort por duan VISA edhe eshte pak e veshtir per te nxier, te pakten ketu ku jetoj une se ne vendet e tjera une e di une.

Temat e fundit