Më nevoitet Hosting - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Më nevoitet Hosting

Më nevoitet Hosting

· 8 · 1384

 • Postime: 68
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-08-2005, 06:01:46
Kush mund mem gjet Hosting me Bandwidth (transfer) unlimited

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 16-08-2005, 05:38:25
www.aruba.it ofron hapsire dhe trafik palimit dhe me cmime shume te mira.

Por duhet te kesh parasysh se te tille hostues nuk jane shume te besueshem. Nese ke ndermend te besh nje faqe e cila do te kete shume trafik, dmth vizitore, apo do jete nje faqe dinamike e perbere me forum te madh, galeri fotografish e te tjera skripte te instaluara ne te, atehere duhet te kesh frike, sepse keto tip hostuesish si Aruba.it ofrojne shume, por ne fakt nuk te japin vertet ate qe thone. Ti  teorikisht ke trafik palimit, por nese e kalon nje mase te trafikut atehere do kesh here pas here mbyllje te faqes.

 • Postime: 68
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-08-2005, 06:30:28
domethene se eshte OVERSELLING :(.
po zeriyt ku eshte i vendosur se duhet ta kete edhe kjo trafikun unlimit

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 17-08-2005, 12:39:12
Nese ke ne plan nje faqe modeste ai hosting eshte shume i mire. Per forume nuk eshte ai.

Zeri YT eshte vendosur ne server te dedikuar. Nje faqe e permasave te Zeri YT kerkon server te vecante dhe nuk mund te qendroje ne server normal.

 • Postime: 4466
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 17-08-2005, 13:11:04
domethene se eshte OVERSELLING :(.
po zeriyt ku eshte i vendosur se duhet ta kete edhe kjo trafikun unlimit

Zeri yt eshte hostuar nga Flutura ;)

www.flutura.com

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 17-08-2005, 15:04:36
Dhe une te sugjeroj te kontaktosh me ata qe merren me "Fluturen" sepse mund te marresh host te mire dhe goxha te leverdisshem ne cmim.
Kontakto me kete anetarin ketu: http://www.zeriyt.com/index.php?option=com_smf&Itemid=108&action=profile;u=93

 • Postime: 68
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 18-08-2005, 05:18:22
a me server te dedikuar a mundt me instalu dick si psh:Shoutcast serverin?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 18-08-2005, 08:47:39
Po!

Po duhet te dish qe nje server i dedikuar kushton mbi 1000 $

Temat e fundit