Problem serioz me webhosting - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Problem serioz me webhosting

Problem serioz me webhosting

· 9 · 841

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-08-2008, 20:27:56
Aty ku e kam pase hostin multim-site.com si duket u mbyll, unë ala e kam hostin mirë deri te mysql databaset qe kanë probleme, a ka ndonjë mënyrë për ta transferuar ne hostues tjetër apo prap se prap do të me mbyllet edhe hosti jem
« Editimi i fundit: 23-08-2008, 23:40:53 nga M A X »

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#1 ne: 23-08-2008, 00:05:27
Nqs se ske bere akoma back up beje sa me shpejt.
Per te kaluar ne nje host tjeter sbesoj se duhet te jete problem.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-08-2008, 00:09:02
ishalla e vazhdon ket multim-site ky se i paska dal afati domenit

 • Postime: 75
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 23-08-2008, 19:21:58
hello siq ju tha ky shoku nga: reklamat bërë back up ,keshtu se humbe faqen ..
Diqka tjeter qe je i intersuar une mundem te behem sponzor i faqes tuaj per gjithe servin e kam ne gjermani server4you.de serv me 320 gig hapsir dhe kalim trafiku pa limit mujor

pra qe ki deshire me kontakto te lutem ne ket forume apo ne AlbanianMTV@gmail.com

15 gig hapsir dhe kalim trafiku pa limit vetem mjafton
 kushti nje baner nag faqja ime  si gjeneral sponzor :)


 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-08-2008, 20:38:33
Faleminderit, po sot sapo bleva nje reseller per keta 2 domainat e mi, tash po du me e ble 1 dedicated server.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 23-08-2008, 23:42:04
Keshtu mend per here tjeter. Mos merr host te firma anonime. Shiko gjithmone firma te konsoliduara, por ama dhe jo firma te medha. Firmat shume te medha ne shumicen e rasteve kane suport shume te dobet dhe probleme shume te medha.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 24-08-2008, 22:50:10
Kështu mend për here tjetër. Mos merr host te firma anonime. Shiko gjithmonë firma te konsoliduara, por ama dhe jo firma te mëdha. Firmat shumë te mëdha ne shumicen e rasteve kanë suport shumë te dobët dhe probleme shumë te mëdha.

Po qeshtu, ka qene nje pervoje e mire... edhe pse me perfundoj kshtu.
Po tash google adsense qe i kam pasur te aktivizume me qat domain, del ndonje problem tash qe do ti perdori ato ne nje host tjeter dhe me kurr nuk do ti perdori aty?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 24-08-2008, 23:02:55
Adsense nuk ka lidhje me hostin por domenin. Nese kur ke hapur llogarine ke perdorur ate faqe atehere duhet domosdoshmerisht te kesh edhe aty reklamat e tyre sepse me sa kam lexuar ka pasur raste qe ata kane bere ban persona te cilet nuk i kane vendosur me reklamat ne faqet me te cilat hapen llogarine.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 25-08-2008, 09:10:37
Po qfare te bej une tash, edhe pak do te me mbyllet aj web, nuk mund une dikund tjeter ta transferoj at domain, perdori vetem cpanel te tij

Temat e fundit