VPS host - WebHosting

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

VPS host

VPS host

· 4 · 897

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 09-02-2010, 13:26:28
Pershendetje ! Kam ndermend te blej nje vps host dhe per me sakte kete
http://www.hostgator.com/vps-hosting/ por levelin e pare


    *
      CPU
      0.56 GHZ
    *
      RAM
      384 MB
    *
      Disk Space
      10 GB
    *
      Bandwidth
      250 GBFaqet qe dua te hostoj aty jane faqe profesionale te bisneseve te ndryshme te vogla !

Eshte i mjaftueshem ky host  per rreth 30 faqe te tilla (mesatarisht per cdo faqe 30 vizitor ditor) ? pervec 2 faqeve qe njera kalon 200 vizita ditore dhe tjetra kalon 1500 vizita..


Ju lutem te jepni mendim vetem nese e njihni kete pjese qe une kerkoj..
Flm

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 09-02-2010, 14:30:58
Nje host normal do te kryente me shume pune. Ky vps paska shume pak ram e bandwidth.

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-02-2010, 10:55:37
Bandwidth nese nuk ke gjera per te shkarkuar eshte i bollshem gjithashtu dhe hapesira 10 GB besoj qe do te mjaftoje. Ndersa CPU dhe RAM lene shum per te deshiruar.
Do te keshilloja te pakten "Level 2" gjithsesi nese vendos te marrish ate "Level 1" mos i vendos gjith sitet pernjeheresh, vendos 10, pas nje jave 10 te tjere dhe pastaj 10 te tjere, keshtu nese sheh qe nuk i perballon kalon menjehere ne "Level 2 ose 3 " pas rrezikuar te shkojne sitet ne til.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-02-2010, 11:01:54
Sic eshte shkruar mesiper Ram-i eshte teper i  vogel ne kete pakete.

Temat e fundit