Wordpress Forum - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Informacione, biseda dhe diskutime ne lidhje me boten e Wordpress CMS

Hollow
06-12-2010, 19:57:52

Si shtohet nje liste e postimeve me te komentuara pa perdor plugins:

Shume nga ju, perfshi ketu veten time, perdorni pulgins per te paraqitur nje liste me postimet me te komentuara, quajtur ndryshe dhe popular post (most commented posts). Tashme me 'query_posts' kjo nuk eshte me e nevojshme.Ne versionin 2.9 e lart ky kod e ben te mundur ate cka me pare do ju duhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Hollow
06-12-2010, 19:52:06

Menyra me e lehte per te shtuar logo per klientet ne backend te Wordpress

1. Nese vazhdimisht krijoni themes apo website ne Wordpress per kliente te cilet kane njefare identiteti, flasim ketu per kompani te vogla dhe te mesme, nje zgjidhje e mire eshte pikerisht identiteti i tyre ne backendin e sitit qe administrojne (wordpress admin – Dashboard). Menyra e pare, dhe a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-12-2010, 23:26:46

Wordpress App per Android

Ne adresen http://android.wordpress.org/ do te merrni informacione rreth aplikacionit te Wordpress per Android.Me kete app per ata qe perdorin celulare qe kane per sistem operativ Android nga G...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2010, 01:34:42

Si te instalosh Wordpress me Fantastico

Video tutorial se si mund të instaloni WordPress me Fantastico, i cili është një program i ofruar nga shumë hoste të ndryshëm. Nga: http://wpalb.com/instalo-wordpress-me-fantastico/ Instalo Wordpress me Fantastico
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-11-2010, 01:07:06

Twitter Blackbird Pie - Nje plugin fenomenal

Fenomenal te pakten per ata qe jane perdorues te rregullt te Twitter dhe qe nderkohe kane dhe nje blog.Twitter Blackbird Pie eshte nje shtojce qe lejon te fusesh cicerima nga Twitter brenda nje postimi ne blog te bere me Wordpress. Eshte shume e thjeshte ne perdorim. Mjafton te marresh url e cic...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-09-2010, 16:10:42

WPSMF - WordPress to SMF

Ky eshte nje plugin per Wordpress qe ben te mundur qe postimet e bera ne nje blog te ndertuar me WP te postohen automatikisht ne nje forum SMF. Besoj se ky plugin mund t'u vleje shume atyre qe perdorin WP si portal dhe kane gjithashtu edhe nje forum.

M A X
15-09-2010, 15:42:34

Shume faqe me nje instalim WP - How to enable wordpress 3.0 multisite

Nje guide qe meson si te aktivizosh ne Wordpress funksionin Multisite, me ane te te cilit praktikisht mund te kesh nje mori faqesh/blogjesh ne nje instalim te vetem te WP.[html]
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Epoka X
14-08-2010, 01:17:34

Blog Network me Wordpress

Wordpress MU eshte mbyll si projekt sic mund ta keni marre vesh. Punen e MU e kryen Wordpress 3. Si behet mund ta mesoni ketu http://codex.wordpress.org/Create_A_Network
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LuLiKraS, olti

Hiarkite ne Wordpress

php
03-08-2010, 03:14:25
Postimi bukur.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-08-2010, 01:26:05

Faqet 404 ne Wordpress

Cfarë është një faqe 404? Ajo është faqja që shfaqet kur ajo faqe që kërkonit nuk ndodhet aty. C’do motivë e WordPressit ka një faqe të këtillë. Për shumë njerëz kjo duket si e parëndësishme. Por kjo mund të jetë një nga faqet më të rëndësishme të blogut tuaj.Pse kaq e rëndësishme?Pse qënka kaq ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-08-2010, 01:23:58

Sexy Bookmarks Shqip

Më në fund e përfundova edhe përkëthimin e SexyBookmarks në shqip. Nuk ishte shumë e vështirë përkëthimi jo, por vetëm që më kushtoi pak kohë. Ishin edhe disa fjali që nuk ja kam idenë fare si përkëthehen, por më në fund i gjeta nje termë pas një mendimi të thelle. Fjala është flori! Disa fjali ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
27-06-2010, 22:50:05

[Shtojce] SEO Ultimate per Wordpress

Të gjithë jemi mesuar që të përdorim plugins(shtojca) për të optimizuar blogun tuaj për një rënditje më të mirë dhe nder më të thjeshtit që jemi mësuar është All In One SEO Pack por duket se nuk ekziston vetem ky i fundit për të optimizuar një blog.SEO Ultimate quhet plugini(shtojca) e cila po k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-06-2010, 11:40:39

WP-Polls - Nje shtojce e mire per Wordpress dhe per blogun tuaj

Kjo shtojce eshte shume e mire per Wordpress ne pergjithesi, sepse i shton funksionlitetin, por dhe per blogun tuaj sepse ofron mundesi te reja. Njerezit votojne me kenaqesi, pasi eshte thjeshte nje klikim dhe mund te shprehesh nje mendim pa shume mundim. WP-Polls e realizon shume mire teknikish...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-05-2010, 00:35:42

Quick Post Widget

Nje gje me pelqen te forumet, qe mund te postosh kudo je dhe mund te besh edhe editimet e duhura brenda ne cdo teme a postim, pa qene ne voja te hysh ne panelin e administratorit. Pikerisht ne kete pike ka dobesi Wordpress, qe nuk eshte per forume sidoqofte. E megjithate, me ndihmen e shtojcave ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-05-2010, 18:47:26

DirectoryPress - Direktori e ndertuar me Wordpress

DirectoryPress eshte plugin shume premtues per Wordpress, qe mundeson te krijosh direktori me funksione te plota, ashtu si cdo skript tjeter per direktori. Vetem se ne kete rast mundesohet te perdoret dhe fuqia pafund e Wordpress.Shikojini dhe provojeni:


*
livefutboll
16-02-2010, 13:34:42

Disa plugine interesante.

duke naviguar ne internet,rastesisht u ndesha me kte faqe http://plaku.com ,aty vura re disa plugine si psh listimi i fotove dhe videove qe mua me pelqyen shum  dhe kam deshire ti vendos edhe un ne faqet qe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2010, 16:07:52

Top 5 Shtesat për Twitter që duhet të gjenden në blogun tuaj

Çdo ditë e më shumë Twitter po bëhet më i popullarizuar dhe kjo po na kushtëzon neve që të bashkohemi në këtë rrjet. Në këtë artikull unë do të flas për 5 shtesa (plugins) që do të ju ndihmojn shumë në këtë drejtim.Këto shtesa do bëjn që blogu të duket më profesional dhe gjithsesi do të sjellin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
DardanH
30-11-2009, 09:14:39

10 këshilla për të shkruar një post në blog

1.Bëni të ditur mendimin tuajNjerëzit i duan blogjet, i duan sepse në blogje s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 19:44:59

WordPress-i pre i një Krimbi!

Sipas një posti të një themelusi të WordPress-it , Matt Mullenweg, është bërë e ditur se WordPress-i është bërë pre e një Krimbi (Worm), i cili mund të postojë Malware dhe Spam-e në disa blogje të cilët hostojnë WordPress-in, duke përdorur versionet e vjetra të Blogging Software.