Wordpress Forum - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Informacione, biseda dhe diskutime ne lidhje me boten e Wordpress CMS

M A X
23-07-2011, 15:36:26

Si te integroni Google+ në WordPress

Temë e nxehtë e këtij muaji ka qenë padyshim, Google+. Nëse rrjeti i ri social do të jetë vrasësi i Facebook mbetet të shihet, por një gjë është e sigurtë: Ky është një rrjet social që nuk mund ta injoroni.Google ka sjellur shumë gjëra të mira për blogerët deri më tani, duke zgjeruar identitetin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-07-2011, 12:39:25

WordPress tani me më shumë se 50 milionë blogje

Themeluesi i  WordPress dhe i i Automattic, Matt Mullenweg, kishte arsye që të gëzohej gjatë kësaj fundjave, pasi numri i blogjeve në WordPress.com dhe i atyre që kanë hostet diku tjetër ka kaluar 50 milionëshin.WordPress mban një numërues në faqen e vet WordPress.com, duke numëruar numrin e ins...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-06-2011, 00:20:24

Vrima te rrezikshme sigurie ne tre shtojca per Wordpress

Zhvilluesit e WordPress kanë gjetur disa dyer të pasme në tre shtojca të njohura, prandaj edhe kanë ndërruar fjalëkalimet për WordPress.org dhe kanë bllokuar qasjen në të gjitha depot për shtojca. Është ende e paqartë se si u futën dyert e pasme në shtojcat AddThis, WPtouch dhe W3 Total Cache.Zh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2011, 23:58:46

Faqe pa sidebar ne Wordpress

Ndonjehere kemi nevoj per nje faqe full pershembull na duhet nje faqe per chatin e plote pa shfaqur sidbear ne kete tutorial dua tju tregoj se si realizohet diçka e tille. Na duhette krijojme nje dokument te ri php dhe kodet qe po jap me poshte vendosini ne krye;<?php /* Template Name: Pa-Side...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-06-2011, 18:30:49

WP Mingle - Krijo rrjet social me Wordpress

Nese keni deshire te krijoni nje rrjet social duke perdorur Wordpress si baze, por nuk deshironi te perdorni BuddyPress, atehere ndoshta zgjidhja me e mire d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-06-2011, 00:50:11

Komentimi në WordPress.com nga llogaritë në Facebook dhe Twitter

Vizitorët në blogjet e WordPress.com tani do të jenë në gjendje që të kyçen me llogaritë e tyre në Facebook dhe Twitter për të komentuar në artikuj. Kjo është një shtojcë e cila e zvogëlon mundësinë për të qenë anonim gjatë komentimeve.Kjo veçori e re është nisur me qëllim që t’u ofrohet përdoru...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-05-2011, 00:27:14

WordPress 3.2 Beta 1 i gatshëm për shkarkim

Versioni i fundit i WordPress 3.2 Beta 1 tani është i gatshëm për shkarkim. Palët e interesuara mund ta marrin skedarin .zip dhe ta instalojnë gjithsesi.Lëshimi i ri sjellë një mori veçorish interesante, përfshirë një motiv të ri, një ndryshim të ndërfaqes së Administratorit, mostra faqosjeje në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: AlbCoder, livefutboll, olti

Plugin per renditjen e postimeve ne Wordpress?

*
AlbCoder
01-05-2011, 22:02:04
lexo per query_posts
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
khena25
29-03-2011, 05:46:29

13 etiketa qe duhet ti heqesh nga motiva

Motivat falas janë dizajnuar në mënyrë që instalimi i tyre të jetë sa më i lehtë. Me të shumtat e motivave, vetëm duhet të ngarkoni motivën, t’a instaloni, dhe t’a aktivizoni. Ajo [motiva] e di emrin e blogut tënd, përshkrimin e tij, linkun e RSS, e kështu me radhë.Por nga i di motiva të gjitha ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-03-2011, 02:22:55

JetPack - Nje tufe me shtojca ne nje pakete te vetme

Sefundmi, Automatic, kompania qe qendron pas Wordpress, ka publikuar te ashtuquajturin JetPack, qe nuk eshte gje tjeter vecse nje pakete me disa shtojca per Wordpress-in standart qe shkarkohet nga Wordpress.orgNe fakt keto nuk perbejne ndonje risi te madhe shume, sepse secili nga keto shtojca mu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-02-2011, 13:28:32

Publikohet WordPress 3.1

Arriti verzioni i katërmbëdhjetë i WordPress i emëruar si “Reinhard” sipas kitarisit jazz Reinhardt Django. WordPress 3.1 mund ta shkarkoni manualisht, ose ta bëni upgrade nga kontrolli i juaj ipanelit dashboard.Wordprees 3.1 ka më shumë se 2.000 ndryshime dhe 820 lëshime ose bugs të përmisuar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe