Disqus Comments per Wordpress - Wordpress Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Disqus Comments per Wordpress

· 3 · 668

Disqus Comments per Wordpress

· 3 · 668

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 09-09-2010, 00:05:11


  Disqus eshte nje platforme dhe komunitet komentuesish qe lidh miliona komentues neper faqe te ndryshme duke perdorur pikerisht platformen e Disqus.
  Disqus mund te perdoret ne nje numer te madh CMS e platforma publikimi, nder te cilat futet dhe Wordpress.
  Lind pyetja pse duhet perdorur Disqus kur Wordpress ka vete funksionin e komenteve?
  Pergjigja do te ishte: sepse Disqus ofron opsione me te perparuara per te administrimin e komenteve si dhe duke qene nje platforme qe perdoret nga miliona njerez lehteson punen atyre qe jane komentues "te fiksuar" dhe qe perdorin identitetin e tyre virtual ne nje numer te madh websitesh.
  Kush ka faqe me WP mund te informohet me gjeresisht ketu http://disqus.com/comments/wordpress/


  « Editimi i fundit: 22-07-2011, 15:27:37 nga M A X »

  • Postime: 59
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #1 ne: 06-11-2010, 16:54:55
  Nga eksperienca them qe Intense Debate eshte me i mire, sepse nga kjo, mua me mbusheshe emaili plot me spam, dhe pasi e hoqa kte, s'marr me spam nja faqja ime. lol

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 22-07-2011, 15:25:57
  Nga eksperienca them qe Intense Debate eshte me i mire, sepse nga kjo, mua me mbusheshe emaili plot me spam, dhe pasi e hoqa kte, s'marr me spam nja faqja ime. lol

  Nga sa kam vene re une shumica e websiteve kane integruar Disqus, ndersa IntenseDebate e kam vene re me pak.

  Temat e fundit