Komentimi në WordPress.com nga llogaritë në Facebook dhe Twitter - Wordpress Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Komentimi në WordPress.com nga llogaritë në Facebook dhe Twitter

· 1 · 250

Komentimi në WordPress.com nga llogaritë në Facebook dhe Twitter

· 1 · 250

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 08-06-2011, 00:50:11
  Vizitorët në blogjet e WordPress.com tani do të jenë në gjendje që të kyçen me llogaritë e tyre në Facebook dhe Twitter për të komentuar në artikuj. Kjo është një shtojcë e cila e zvogëlon mundësinë për të qenë anonim gjatë komentimeve.
  Kjo veçori e re është nisur me qëllim që t’u ofrohet përdoruesve se cilin identitet duan që ta përdorin për komente, edhe nëse janë të kyçur në shumë llogari në WordPress. Për shembull, ju mund të jeni të kyçur në Facebook ose WordPress, por vendosni që të lini komente me llogarinë tuaj në Twitter.

  WordPress e përshkruan këtë dukuri si diçka që “u oforn përdoruesve kontroll mbi identitetin që ata mund ta përdorin”.  

  Kjo shtojcë e re është çështja e lejimit të përdoruesve që të zgjedhin profilin e tyre me të cilin e parapëlqejnë komentimin,, por nuk është një ndërlidhje e plotë. Me fjalë të tjera, komentet tuaj në WordPress nuk vendosen edhe në Facebook./pcworldalbanian

  Temat e fundit