Lidhjet ne widget ne dritare te re? - Wordpress Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lidhjet ne widget ne dritare te re?

· 3 · 888

Lidhjet ne widget ne dritare te re?

· 3 · 888

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 15-08-2011, 22:34:53
  Si mund t'u vendoset lidhjeve te jashtme ne widgets TARGET="_blank"?

  Kam kete problem me lidhjet e jashtme qe vendosen ne widget, qofshin keto nga RSS feeds apo nga widget te ndryshem qe kane links. Nuk behet fjale per blogroll sepse ai e ofron vete kete mundesi.

  Shefo ti mund t'i japesh nje zgidhje kesaj pune :)

  PS: Plugins per kete pune kam kerkuar, por s'kam gjetur dot.

  • Postime: 168
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 17-08-2011, 18:53:25
  Hmm... mund te nderhysh me JS, por zgjidhje te detajuar mund te jap dikush nqs thua se per cilat widget behet fjal, si do vendosen widgets ne faqe, etj... Pa detaje nuk besoj se ka nje zgjidhje universale.

  • Postime: 376
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 17-08-2011, 19:32:52
  eshte nje plugin http://sw-guide.de/wordpress/plugins/link-indication-plugin/ por kur thua per widgets gjithcka ne wordpress e ka kodin e hapur.

  Temat e fundit