Nuk punojne videot qe postoj ne WP - Wordpress Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nuk punojne videot qe postoj ne WP

· 11 · 851

Nuk punojne videot qe postoj ne WP

· 11 · 851

 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 22-09-2010, 11:09:01
  Pershendetje te gjitheve!Si keni kaluar...
  Kam nje problem me videot qe postoj ne portalin AlbaniaSite.Net,me perpara kane pas punuar shume mire kurse tani nuk punojne fare.Jam munduar te gjej problemin por pa sukses nese ka mundesi ndonje qe mund te kete dijeni ne lidhje me kete gje mund te me ndihmoje?

  Kalofshit mire ne vazhdim dhe faleminderit

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 22-09-2010, 11:36:24

  • Postime: 3259
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 22-09-2010, 11:40:33
  Se pari shif mos te mungojn plugin per firefox dhe windows media player.
  pastaj mund te hapen pa problem.
  kalo mire
  Gjumashi

  • Postime: 287
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 23-09-2010, 22:12:07
  Pershendetje!
  MAX tek ai postimi qe thua ke provuar link-un e dyte dhe jo te parin.Problemi qe kam une eshte tek linku i pare sepse gjate postimit te informacionit kur selektoj tek Add New Custom Field:Video dhe vendos URL e videos nga Yotube ------------kjo nuk punon.

  Kurse ajo qe punon eshte url e youtubes e vendosur tek brendesia e postimit.

  Se di a u tregova me i sakte...Faleminderi t

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 24-09-2010, 23:44:04
  E kuptoj cfare thua, por nuk kuptoj pse duhet te vesh dy here te njejten video?! Vendos vetem ate te Youtube dhe 'basta'. Aq do mjaftonte e tepronte. Nuk e di si ia ben ti qe videon e Youtube e paraqet dhe me nje player tjeter, por mbase ka dhe mundesi qe Youtube s'lejon videot te vendosen ne Player jashte atij qe kane vete ata.

  • Postime: 287
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 25-09-2010, 06:34:43
  E gjithe ceshtja eshte tek portali ne fund te faqes dalin videot e youtube.Ka pas punuar duke klikuar nga aty,dhe tani nuk ben.....

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 25-09-2010, 10:21:24
  Video ne fund te faqes del automatikisht- dhe nese po, cfare perdor qe te dale ajo video aty? Apo e vendos manualisht videon ne fund te faqes se pare?

  • Postime: 287
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 25-09-2010, 14:20:56
  Videon e vendos sic postoj lajmet ne portal vetem se:  Tek fotoja me lart pervec fotos se X kengetar vendos dhe Url e videos qe do postoj,zakonisht kshu ka funksionuar por kohet e fundit nuk punon me.

  • Postime: 27290
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 25-09-2010, 16:00:56
  Mbase ke bere upgrade WP kohet e fundit e pas kesaj s'punon me ai funksion.
  Sidoqofte une videot ne faqet WP qe kam i vendos direkt ne fushen e postimit e pa perdorur custom fields. Marr kodin embed te videos, qe vete Youtube e ofron per cdo video, pastaj e kthej editorin e postimit ne WP nga Visual ne HTML. Me ane te editorit HTML mund te vendosesh kod HTML brenda ne postim dhe cdo gje punon sic duhet.

  • Postime: 287
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 26-09-2010, 10:12:25
  Ok,Faleminderit MAX po e provoj dhe keshtu si thua ti edhe pse isha i fiksuar me ate qe po kerkoja :)

  • Postime: 287
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #10 ne: 28-09-2010, 11:21:07
  Pershendetje meqe jemi akoma tek WP doja tju pyesja nese ka ndonje plugins per Pages 1,2,3,4....etc

  Temat e fundit