Si i instaloni shtojcat (plugins) ne Wordpress? - Wordpress Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si i instaloni shtojcat (plugins) ne Wordpress?

· 6 · 641

Si i instaloni shtojcat (plugins) ne Wordpress?

· 6 · 641

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 29-01-2010, 23:47:54
  Jam kurioz te di se si ia ben shumica nga ju ne faqet tuaja te ndertuara me WP; i instaloni shtojcat direkt nga paneli, apo i hidhni perpara me FTP dhe pastaj i aktivizoni nga WP Admin?

  • Postime: 409
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 30-01-2010, 09:13:13
  Te them te drejten ndonjeher shtojcat i instaloj direkt nga paneli i administrimit sepse me duket shume me lehte, por ka raste kur duhet ta perdori FTP se sben dot! Pra une perdori te dyja rastet!|

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 30-01-2010, 11:12:20
  Here here si te bjere... zakonisht i upload qe ne fillim te instalimit te wordpress bashke me themes perkatese. E llogaris se cfare plugins me duhen per nje faqe te caktuar dhe nuk ngarkoj apo provoj lloj lloj . Ne local host bej prova nga me te ndryshmet duke filluar nga peneli i adminit pasi ka opsionon qe kerkon direkt nje plugins dhe qer aty e instaloj.

  • Postime: 409
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 31-01-2010, 08:32:52
  Here here si te bjere... zakonisht i upload qe ne fillim te instalimit te wordpress bashke me themes perkatese. E llogaris se cfare plugins me duhen per nje faqe te caktuar dhe nuk ngarkoj apo provoj lloj lloj . Ne local host bej prova nga me te ndryshmet duke filluar nga peneli i adminit pasi ka opsionon qe kerkon direkt nje plugins dhe qer aty e instaloj.

  Shtojcat kurre nuk i instaloj se bashku me Wordpress sikur ju, sepse shumicen harroj dhe me duhet veq e veq ti instaloj !

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 31-01-2010, 12:04:35
  Ndersa une javet e fundit po instaloj nga paneli, pasi gjithmone e kam pas bere me ane te FTP. Por nga paneli eshte shume me e rehatshme pasi behet shpejt dhe thjeshte.

  • Postime: 171
  • Karma: +0/-1
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 31-01-2010, 12:49:04
  Te them te drejten une i instaloj nga paneli pasi qe nga FTP me duket qe eshte me e komplikume si dhe nuk di edhe aq mire.

  Temat e fundit