Wordpress 3.1 Dashboard Navbar - Wordpress Forum

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Wordpress 3.1 Dashboard Navbar

· 10 · 670

Wordpress 3.1 Dashboard Navbar

· 10 · 670

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 26-02-2011, 00:06:14
  Sapo perditesova instalimet e Wordpress qe kam ne disa faqe dhe vura re nje risi qe po me pelqen shume. Wordpress tashme ofron nje shirit navigacioni qe duket kudo ne faqe dhe jo vetemn e dashboard.
  Tani doja te beja nje pyetje une: ka ndonjeri idene se si behet qe te editohet ky Navbar? Dmth per te perkthyer gjerat qe jane aty, apo per te shtuar gjera shtese etj si keto.

  • Postime: 955
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 26-02-2011, 09:53:20
  E po si bohet me WP 3.1 mor plak sepse nuk me shfaqen Custom Field kur dua te postoj nje artikull te ri?

  E kam instaluar edhe ne shqip edhe ne anglisht ne dy PC dha pa instaluar ndonje pamje te vecante dhe nuk me shafqen Custom Field?

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 26-02-2011, 10:04:57
  Don't spam my fucking thread :d

  Te fusha e postimit shiko lart, djathtas, nje buton me emrin "Screen Options'". Kliko mbi te dhe shiko se do te hapet nje fushe me opsione te ndryshme nder te cilet eshte dhe ai per Custom Fields, te cilin ti sic duket s'e ke te aktivizuar. Aktivizoje dhe qofsh i lumtur me te :p

  • Postime: 955
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 26-02-2011, 10:14:22
  Don't spam my fucking thread :d

  I papame je plako :D

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 26-02-2011, 13:31:33
  Maks. Normal qe editohet dhe duhet te jete diku tek funskionet e wordpress wp-funciton por ajo i k a te gjitha veglat e duhura per editim te faqes. Nuk shfaqet tek vizitoret e thjeshte...

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 26-02-2011, 17:14:18
  Qe eshte diku dihet, por ku ama? :) Puna  eshte se ky eshte nje opsion i ri i Wordpress dhe akoma s'ka shume persona qe e kane zberthyer sic duhet skriptin.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 06-05-2011, 11:03:38
  Te them te drejten mua ai toolbar me bezdiste :D Eshte praktik, por per syte jo i kendshem.
  Gjeta kete shtojce http://wordpress.org/extend/plugins/admin-bar-minimiser/ qe e ben te padukshem adminbar-in, gje shume e mire kjo, sepse nuk bezdis dhe kur te duhet te mjafton vetem nje klik per ta bere te dukshem. Une jua keshilloj.

  • Postime: 57
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 06-05-2011, 14:23:33
  Nuk ke nevoj per plugin, mjafton te futesh te Users, Admin, Pastaj i jep nje EDIT

  Citim
  Show Admin Bar     when viewing site
                                    in dashboard

  e ke Opsionin aty :)

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 06-05-2011, 14:37:59
  Max sic ta ka thene 3ndrit eshte e sakte. Nuk i kisha vene re , se spara futem aty tek opsioni i userit. Tani e provova dhe kush ka deshire e heq editimin e shpejte nga siper.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 06-05-2011, 14:40:05
  E di qe hiqet ashtu, por une s'dua ta heq, sepse eshte praktik. Por s'me pelqen qe duket vazhdimisht. Me kete plugin qe tregova ketu adminbar-i fshihet dhe ka vetem nje buton te tejdukshem ne skaj te ekranit. Ne kete menyre sa here nevojitet te besh ndonje veprim mjafton te klikosh ate buton.

  Temat e fundit